اخبار

پتنت جدید شیائومی یک گوشی هوشمند لوله شدنی با نمایشگر ثانویه

ماه گذشته، گوشی Oppo X 2021 به عنوان نخستین گوشی هوشمند جهان با قابلیت لوله شدن معرفی شد. از سوی دیگر، ال‌جی نیز اعلام کرد که بخشی از پروژه Explorer Project این شرکت به تولید محصولی مشابه اختصاص دارد و سال آینده از آن رونمایی خواهد شد. به‌نظر می‌رسد حالا نوبت شیائومی است تا طرح مفهومی خود را در این زمینه ارائه دهد.

این کمپانی در اواخر سال 2019 پتنت جدیدی را در USPTO ثبت کرده است که با توجه به اسناد منتشر شده از آن می‌توان یک گوشی هوشمند منحصر به فرد را مشاهده کرد که نمایشگر انعطاف‌پذیر آن قابلیت لوله شدن را دارد و یک نمایشگر ثانویه معمولی نیز در قسمت پشتی گوشی تعبیه شده است. نمایشگر لوله شدنی قابلیت گسترده شدن عرضی به صورت 200 درصدی را ارائه می‌دهد و بنابراین کاربر می‌توان به راحتی یک گوشی هوشمند جمع و جور را به یک تبلت بزرگ تبدیل کند.

پتنت جدید شیائومی یک گوشی هوشمند لوله شدنی با نمایشگر ثانویه

علاوه بر این، در اسناد منتشر شده می‌توان دید که صفحه نمایش در هر طرف، مشابه Surface Duo مایکروسافت، صرفا زمانی روشن می‌شود که کاربر به نمایشگر نگاه کند. با این حال، این قابلیت وجود دارد که کاربر هر دو نمایشگر را به‌صورت همزمان روشن کند. از آنجایی که پتنت مذکور در خصوص تجربه کاربری و میزان دوام این طراحی صحبت می‌کند، متاسفانه اطلاعاتی در خصوص جزئیات ارائه نشده است.

پتنت جدید شیائومی یک گوشی هوشمند لوله شدنی با نمایشگر ثانویه

اسکچ‌های طراحی شده برای این پتنت عاری از هر گونه جزئیات اضافی هستند و به همین دلیل، طراح رندرهای سه‌بعدی که تصاویر آن در این خبر قرار گرفته‌اند، یک سیستم دوربین سه‌تایی با آرایش عمودی را در قسمت پشتی گوشی تعبیه کرده است. فلاش LED نیز از طراحی گوشی می میکس آلفا الهام گرفته شده است. به هر حال، این احتمال وجود دارد که شیائومی این گوشی را به صورت طرح مفهومی در معرض نمایش قرار بدهد، اما تولید انبوه آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *