اخبار

شیائومی به‌زودی یک گوشی جدید با دوربین 200 مگاپیکسلی معرفی می‌کند

شیائومی به‌زودی یک گوشی جدید با دوربین 200 مگاپیکسلی معرفی می‌کند

شیائومی مدتی است که بر روی بخش دوربین گوشی‌های هوشمند بالارده‌ی خود متمرکز شده است و حالا به‌نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک باید منتظر یک گوشی هوشمند جدید با دوربین 200 مگاپیکسلی باشیم. براساس گزارش جدیدی که توسط وب‌سایت آی‌تی‌ هوم منتشر شده است، این کمپانی چینی قرار است بزرگترین حسگر تصویر دنیا را در سیستم دوربین گوشی جدید خود به‌کار ببرد.

در حال حاضر حسگر 108 مگاپیکسلی بزرگ‌ترین حسگر تصویری است که در سیستم دوربین گوشی‌های هوشمند دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. براساس گزارش‌های اخیر، انتظار می‌رود سامسونگ از حسگر جدید خود با دقت موثر 200 مگاپیکسلی و اندازه پیکسل 0.64 میکرومتری رونمایی کند. خوب است بدانید که حسگر ​​ISOCELL GN2 سامسونگ از ابعاد پیکسل به مراتب بزرگتر 1.4 میکرومتری بهره می‌برد.

از آنجایی که هنوز اطلاعات بسیار کمی در خصوص این حسگر داریم، نمی‌توان توانمندی‌های آن را قضاوت کرد. به گفته یکی از فاش‌کنندگان، حسگر جدید سامسونگ در سال جاری رونمایی خواهد شد. سامسونگ نیز مدتی پیش تایید کرد که در حال توسعه یک حسگر تصویر 200 مگاپیکسلی است تا به عنوان جانشین حسگر 108 مگاپیکسلی ISOCELL GN2 شود. احتمالا سامسونگ قصد دارد این حسگر جدید را در پرچمداران سری گلکسی اس 22 به‌کار ببرد.

همچنین این احتمال وجود دارد که سامسونگ در گوشی هوشمند تاشو جدید خودش از این حسگر دوربین استفاده کند. این تنها حسگری نیست که سامسونگ مشغول توسعه آن است، براساس اعلام رسمی سامسونگ در سال گذشته، این غول فناوری در حال توسعه یک حسگر 600 مگاپیکسلی است که البته احتمالا تا تولید انبوه آن چند سال فاصله داریم. اما انتظار می‌رود نخستین گوشی‌های هوشمند با دوربین 200 مگاپیکسلی در ماه‌های آینده معرفی شوند و گوشی جدید شیائومی نیز یکی از این گزینه‌ها خواهد بود.

منبع: gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *