اخبار

گوشی شیائومی Black Shark 4 نسبت به نسل قبل تعمیرپذیرتر است

گوشی شیائومی Black Shark 4 نسبت به نسل قبل تعمیرپذیرتر است

گوشی Black Shark 4 به تازگی کالبدشکافی شده است. در ویدیویی که از این کالبدشکافی منتشر شده است می‌توان دید که چه اجزایی درون جدیدترین گوشی گیمینگ شیائومی به‌کار رفته است. این ویدیو توسط یکی از یوتیوبرهای مشهور به نام JerryRigEverything منتشر شده و تقریبا تمام قسمت‌های آن جدا شده است.

از آنجایی که پنل پشتی بلک شارک 4 از جنس پلاستیک ساخته شده، باز کردن آن آسان است و با کمی حرارت دادن، چسب‌های نگهدارنده قاب آزاد می‌شوند. یکی از اولین چیزهایی که پس از جداسازی پنل پشتی قابل مشاهده است، دکمه‌های مخصوص بازی است. با توجه به اینکه بلک شارک 4 یک گوشی گیمینگ محسوب می‌شود، شیائومی در آن از یک سیستم خنک کننده شامل لوله‌های حرارتی استفاده کرده است که به نظر می‌رسد از جنس آلومینیوم ساخته شده‌اند.

گوشی شیائومی Black Shark 4

گوشی Black Shark 4 به یک باتری 4500 میلی‌آمپری مجهز است که به صورت دو تکه مجزا طراحی شده است. باتری‌ها با استفاده از چسب‌های دوطرفه زبانه‌دار در جای خود نگه داشته شده‌اند و با جدا کردن سیم اتصال به آسانی جدا می‌شوند.

در این کالبدشکافی حتی ماژول دوربین نیز از گوشی جدا شد. سیستم دوربین بلک شارک 4 شامل دوربین اصلی و دوربین‌های واید می‌شود. با دقت به سیستم مغناطیسی دکمه‌های مخصوص بازی در Black Shark 4 می‌توان دید که سه قطعه مختلف وظیفه جابه‌جایی مکانیزم مغناطیسی را برعهده دارند.

بلک شارک 4 یک گوشی گیمینگ نسبتا مقرون به صرفه است و با قیمت پایه 500 دلاری در دسترس کاربران قرار دارد. به گفته این یوتیوبر، نسل قبلی بلک شارک از ساختار به مراتب پیچیده‌تری برای قرارگیری قطعات مختلف استفاده کرده بود و تعمیرپذیری دشواری داشت. اما بلک شارک 4 از این نظر تجربه بدون دردسری محسوب می‌شود.

منبع: gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *