اخبار

ماژول دوربین با طراحی صاعقه‌ای در پتنت جدید شیائومی

ماژول دوربین با طراحی صاعقه‌ای در پتنت جدید شیائومی

شیائومی به‌تازگی طراحی جدید را برای یک گوشی هوشمند پتنت کرده است که از ماژول دوربین با طراحی خاص بهره می‌برد. در این پتنت می‌توان دید که گوشی هوشمند مذکور از یک ماژول دوربین با طراحی صاعقه‌ای شکل برخوردار است.

به گزارش وب‌سایت معتبر LetsGoDigital، این کمپانی چینی این طراحی منحصربه‌فرد را نخستین بار در اکتبر سال گذشته ثبت کرده است و در تاریخ 20 آپریل سال جاری به صورت عمومی منتشر شده است. در این پتنت 32 تصویر از محصول به همراه خلاصه‌ای از نحوه عملکرد این ماژول دوربین درج شده است.

با توجه به تصاویر، این گوشی هوشمند از ضخامت کمی بهره می‌برد و قسمت جلویی نیز تماما توسط نمایشگر پوشانده شده است. هیچ دکمه فیزیکی بر روی گوشی قابل مشاهده نیست و به همین دلیل طراحی آن آینده‌نگرانه به‌نظر می‌رسد.

ماژول دوربین با طراحی صاعقه‌ای در پتنت جدید شیائومی

در قسمت جلویی هیچ ناچ یا حفره‌ای درون نمایشگر وجود ندارد و شیائومی احتمالا برای دوربین سلفی از فناوری دوربین درون نمایشگر استفاده کرده است. البته با توجه به اینکه تمرکز این پتنت بر روی طراحی ماژول دوربین عقب است این احتمال وجود دارد که برخی از جزئیات در طراحی کلی گوشی عمدا کنار گذاشته شده باشند.

ماژول دوربین در قسمت عقب از طراحی نوآورانه‌ای مانند یک صاعقه بهره می‌برد. در این پتنت می‌توان سه حالت مختلف قرارگیری ماژول را مشاهده کرد که در یک مورد به صورت افقی و در دو مورد دیگر به صورت عمودی نشان داده شده است.

با توجه به تصویر می‌توان دید که در قسمت میانی ماژول دو حسگر دوربین وجود دارد و در قسمت بیرونی نیز دو فلاش LED تعبیه شده است. میزان بیرون‌زدگی ماژول از بدنه گوشی بسیار اندک است و باید دید آیا مهندسین شیائومی توانایی تولید چنین محصولی را دارند یا خیر!

منبع: gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *