جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot شیائومی
آموزش

سوالات متداول جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot شیائومی

اگر به تازگی جاروبرقی شیومی می اسمارت (Xiaomi Mi Smart Robot Vacuum Cleaner) را خریداری کرده‌اید یا قصد خرید این محصول را دارید و سوالاتی در مورد آن به ذهنتان رسیده، این مطلب اختصاصی را از دست ندهید. در این مطلب اختصاصی به سوالات متداول مرتبط با جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot Vacuum Cleaner شیائومی اشاره می‌کنیم و پاسخ آن ها را ارائه خواهیم کرد. با شیائومی 360 همراه باشید.

معرفی جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot Vacuum Cleaner شیائومی

جاروبرقی هوشمند شیائومی می اسمارت ربات یکی از جالب ترین محصولات شرکت شیائومی است که امکان گرد و خاک زدایی از منزل شما را به طور هوشمندانه میسر می‌کند. این جاروبرقی هوشمند با توجه به قابلیت هایی که دارد با قیمت بسیار مقرون به صرفه‌ای روانه بازار شده و به همین دلیل توانسته به شدت مورد استقبال کاربران قرار گیرد و آمار فروش عالی را به ثبت برساند. جاروبرقی  شیائومی Mi Smart Robot به راحتی می‌تواند روی سطوحی همچون فرش، موکت، سرامیک، پارکت، چوب و غیره حرکت داشته باشد و به تمیز کردن این سطوح بپردازید. این جاروبرقی می‌توانید نقشه‌ای از منزل شما را در حافظه خود ثبت کند و بدین ترتیب با حرکت هوشمندانه قابلیت تمیز کردن محیط را داشته باشد.

برای استفاده از جاروبرقی هوشمند شیائومی می اسمارت هیچ نیازی به انجام کار خاصی از سوی شما وجود ندارد و شما فقط باید دستور فعال شدن آن را صادر کنید و شاهد انجام مابقی کارها از سوی این جاروبرقی باشید. این جارو برقی بعد از اتمام وظایف خود مجددا به مکان اصلی خودش بازمی‌گردد و پروسه شارژ باتری آن به طور خودکار انجام خواهد شد. بنابراین با استفاده از این گجت هوشمند می‌توانید به شدت در زمان صرفه‌جویی کنید و تجربه‌ای جالب از یک زندگی مدرن‌تر را داشته باشید. اما اگر این محصول را به تازگی خریداری کرده‌اید یا قصد خرید آن را دارید و سوالاتی در ذهنتان به وجود آمده، این مطلب اختصاصی می‌تواند به شما کمک کند. در ادامه این مطلب به سوالات رایج مرتبط با جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot Vacuum Cleaner شیائومی پاسخ می‌دهیم. پس با شیائومی 360 همراه باشید.

بهترین مکان برای قرار دادن شارژر جاروبرقی کجاست؟

شارژر جاروبرقی هوشمند شیائومی می اسمارت ربات بهتر است در مکانی قرار گیرد که حدود 0.5 متر عرض و 1 متر طول آزاد داشته باشد. جاروبرقی شیائومی Mi Smart Robot بعد از انجام وظایف خود به طور خودکار مسیرش را برای قرار گرفتن در شارژر پیدا می‌کند و در جلوی آن قرار می‌گیرد تا شارژ باتری دستگاه به طور اتوماتیک انجام شود. بنابراین بهتر است شارژر این جاروبرقی را در گوشه‌ای از منزل خودتان قرار دهید که در معرض خطر ضربه و سایر عوامل این چنینی قرار نداشته باشد. توصیه ما این است که شارژر جاروبرقی را در بخشی از منزلتان قرار دهید که فضای باز بیشتری دارد.

جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot شیائومی

حرکت جاروبرقی Mi Smart Robot روی چه سطوحی بدون مشکل انجام می‌شود؟

در طراحی جاروبرقی هوشمند شیائومی می اسمارت توجه ویژه‌ای به کارایی شده و برای حرکت کردن بدون دردسر و مشکل آن هم تدابیر جالبی در نظر گرفته شده است. به همین سبب این جاروبرقی بدون مشکل می‌توانید در هر سطحی مثل سرامیک، چوب، پارکت، فرش، موکت و غیره حرکت داشته باشد و نظافت مورد نیاز را انجام دهد.

شدت صدای جاروبرقی چقدر است و آیا راهی برای کاهش صدای آن وجود دارد؟

در طراحی جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot Vacuum Cleaner شیائومی به کاهش نویز و سر و صدا اهمیت داده شده، بنابراین شدت صدای تولید شده از جانب این گجت زیاد نیست، اما جاروبرقی بدون صدا هم کار نمی‌کند و اعضای داخل منزل به خوبی متوجه روشن و فعال بودن آن خواهند شد. برای کاهش شدت صدای جاروبرقی کافیست اپلیکیشن Mi Home را روی گوشی موبایلتان نصب کنید و گزینه Quiet Mode را برای عملکرد کم صدا تر جاروبرقی انتخاب نمایید. در این حالت شدت صدای این گجت هوشمند به حداقل مقدار ممکن می‌رسد.

آیا این جاروبرقی از قابلیت کف شویی هم پشتیبانی می‌کند؟

خیر، جاروبرقی شیائومی Mi Smart Robot قابلیت پشتیبانی از کف شویی را ندارد و فقط یک جاروبرقی است.

سرعت عملکرد جاروبرقی هوشمند می اسمارت ربات چقدر است؟

سرعت عملکرد جاروبرقی هوشمند Xiaomi Mi Smart Robot بسیار خوب است و رابطه مستقیم با ابعاد منزل شما و تراکم وسایلی که در آن قرار داده شده‌اند دارد. طبیعتا هرچقدر ابعاد اتاق های شما بزرگ تر باشد، زمان بیشتری هم برای تمیز کردن آن ها طی می‌شود و هرچقدر وسایل های بیشتری هم در منزل شما وجود داشته باشند، سرعت عملکرد جاروبرقی کمتر می‌شود. در حالت عادی و به طور میانگین جاروبرقی هوشمند شیائومی می اسمارت برای تمیز کردن اتاقی با ابعاد 100 متر مربع حدود 60 دقیقه زمان لازم خواهد داشت.

آیا جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot Vacuum Cleaner شیائومی در کشورهای دیگر قابل استفاده است؟

جاروبرقی می اسمارت ربات شیائومی از ولتاژ ورودی 100 تا 240 ولتی پشتیبانی می‌کند، بنابراین تفاوتی ندارد که در کجای دنیا از این محصول استفاده کنید چون ولتاژ برق استاندارد تمام کشورهای دنیا با این محصول سازگار است. اما سیستم تایمینگ یا زمانبندی آن منطبق با ساعت کشور چین تنظیم شده، بنابراین از این نظر ممکن است ناهماهنگی هایی در عملکرد جاروبرقی شیائومی می اسمارت و به ویژه قابلیت Do Not Disturb آن به وجود آید.

آیا می‌توانید برای جاروبرقی هوشمند نام برده شده دوره های تکراری نظافت تعیین کرد؟

بله، جاروبرقی شیائومی Mi Smart Robot این مکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا برای نظافت منزل دوره های تکراری نظافت تعیین کنید. برای مثال می‌توانید از طریق اپلیکیشن Mi Homekit بستری فراهم کنید که جاروبرقی هر دو روز یک بار و در ساعت مشخصی به طور خودکار شروع به فعالیت و تمیز کردن منزل کند.

آیا امکان استفاده از جاروبرقی می اسمارت شیائومی روی موکت و فرش وجود دارد؟

بله، جارو برقی شیائومی Mi Smart Robot بدون مشکل روی سطوحی همچون فرش و موکت قابل استفاده خواهد بود. تنها در شرایطی ممکن است در عملکرد جاروبرقی مشکل ایجاد شود که پرز های فرش یا موکت بیش از اندازه بلند باشند. در غیر این صورت هیچ مشکل و اختلالی در عملکرد این جاروبرقی هوشمند به وجود نمی‌آید.

آیا امکان سقوط جاروبرقی از بالکن وجود دارد؟

اگر طراحی بالکن منزل شما به گونه‌ای است که زیر آن خالی باشد، احتمال اینکه نبود مانع توسط جاروبرقی هوشمند شیائومی می اسمارت ربات شناسایی نشود و این گجت از بالکن سقوط کند وجود دارد. بنابراین برای جلوگیری از بروز این مشکل لبه های زیرین و آزاد بالکن را با اجسام مناسب بپوشانید تا جاروبرقی این اجسام را به عنوان مانع شناسایی کند و حوادثی مثل سقوط آن از بالکن رخ ندهند.

چرا جاروبرقی بعد از اتمام کار به درستی در شارژر خود قرار نمی‌گیرد؟

بروز این مشکل زمانی رخ می‌دهد که فضای کافی برای حرکت جاروبرقی و قرار گرفتن آن در کنار شارژر به صورت صحیح وجود نداشته باشد. بنابراین مطمئن شوید که این فضا در کنار شارژر آن وجود دارد. اگر همچنین مشکل مورد نظر برقرار بود، بهتر است مکان شارژر را تغییر دهید و آن را به فضای بازتری منتقل کنید که جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot Vacuum Cleaner بتوانید به راحتی مسیر خود برای قرار گرفتن در جلوی شارژر را پیدا کرده و به آن متصل شود.

آیا در حین کار کردن جاروبرقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot امکان جابجا کردن آن وجود دارد؟

بهتر است زمانی که جاروبرقی هوشمند شیائومی می اسمارت در حال کار کردن است از جابجا کردن آن خودداری کنید. جابجا کردن جاروبرقی در شرایطی که شروع به تمیز کردن یک منطقه کرده است فقط در شرایطی امکانپذیر است که وضعیت آن را در حالت “توقف” یا “Pause” قرار دهید. در این حالت فقط به اندازه چند سانتیمتر می‌توانید جاروبرقی را جابجا کنید و اگر جاروبرقی مسافت زیادی را جابجا شود و قادر به تشخیص مسیرهایی که طی کرده بود نباشد، پروسه جارو کشیدن را از ابتدا آغاز می‌کند. بنابراین بهتر است مادامی که جاروبرقی هوشمند Xiaomi Mi Smart Robot Vacucm Cleaner در حال کار کردن است از جابجایی آن پرهیز کنید.

آیا جاروبرقی در محیط های تاریک می‌تواند کار کند؟

سنسور هایی که در جاروبرقی هوشمند شیائومی MI Smart Robot بکار رفته‌اند برای عملکرد نیازی به نور و روشنایی ندارند، بنابراین این محصول در محیط های کامل تاریک هم بدون مشکل کار می‌کند و قادر به تمیز کردن منزل خواهد بود.

آیا این جاروبرقی از شبکه وای فای 5G پشتیبانی می‌کند؟

خیر، جاروبرقی شیائومی Mi Smart Robot Vaccum Cleaner فقط از شبکه وای فای 2.4G پشتیبانی به عمل می‌آورد.

اگر به طور ناخواسته جاروبرقی شیائومی می اسمارت با آب در تماس قرار گرفت و آن را مکش کرد چه کنیم؟

جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot Vacuum Cleaner نباید در تماس با آب قرار بگیرد و مکش آب توسط آن می‌تواند به قطعات داخلی دستگاه آسیب بزند. بنابراین همیشه قبل از روشن کردن جاروبرقی و استفاده از آن مطمئن شوید که در محیط آب و مایعات وجود ندارند. اگر بنا به هر دلیل جاروبرقی روی آب قرار گرفت و مکش آب و مایعات را انجام داد، دستگاه را خاموش کنید و کیسه و براش اصلی آن را از داخلش خارج نمایید. داخل جاروبرقی را با یک دستمال مناسب به طور کامل تمیز کنید و کیسه و براش آن را هم در محیط خشکی قرار دهید تا کاملا عاری از آب و نم شوند. سپس فیلترهای جاروبرقی را بررسی و تمیز کنید. اگر فیلترها خیس شده‌اند آن را هم خشک نمایید و در صورت نیاز تعویض کنید. بعد از اینکه مطمئن شوید گرد و غبار و خیسی از تمام اجزای جاروبرقی از بین رفته می‌توانید دوباره آن ها را داخل دستگاه قرار داده و از جاروبرقی استفاده کنید.

آیا جاروبرقی شیائومی می Smart Robot قابلیت تمیز کردن کیسه خود را دارد؟

خیر، کیسه جاروبرقی و تمام متعلقات آن باید توسط کاربر تمیز یا تعویض شوند.

جمع‌بندی

موارد فوق اصلی ترین و متداول ترین سوالاتی هستند که کاربران در رابطه با جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot Vacuum Cleaner شیائومی مطرح می‌کنند. جاروبرقی نام برده شده یک جاروبرقی هوشمند و با کیفیت است که قیمت مناسبی هم دارد  می‌تواند تجربه یک زندگی مدرن و هوشمندتر را برایتان به ارمغان آورد.

10 یک نظر در “سوالات متداول جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot شیائومی

 1. سعید گفت:

  سلام – جاروی من محل شارژر رو روی نقشه اشتباه نشون میده البته روی آپ شیائومی ولی روی خود جارو درسته – میشه نقشه خود جارو جایگزین نقشه روی آپ بشه؟

  1. سلام سعید عزیز
   بهترین راحل حل در حال حاضر این ایت که شما از اول جارو رباتیک رو راه اهندازی کنید و نقشه رو دوباره وارد اپلیکیشن کنید

 2. حامد گفت:

  سلام، آیا باتری یدک برای جارو برقی می توان تهیه کرد؟

  1. سلام حامد عزیز
   خیر فعلا باتری به صورت جداگانه وارد بازار نشده است

 3. خانم ماه گفت:

  من جارو برقی رو برای آشپزخانه و حال استفاده میکنم سطح آشپزخانه بالاتر ازحال است و برای نظافت حال و آشپزخانه باید مکان شارژر را جابجا کنم
  سوال من این است که چکونه میتوانم چندین نقشه به سیستم بدهم چون هر دفعه که جابجا میکنم پیام مپ آپدیت میاد که کل نقشه قبلی پاک میشه

  1. سلام خانم ماه عزیز
   شما باید در حالت اولیه که ربات از تمامی خونه شما نقشه میکشد جارو رو در مکان که خارج از نقشه بوده برده تا نقشه آن مکان به نقشه ها اضافه شود

 4. آرزو فتحی گفت:

  سلام صبحتون بخیر من از طریق وای فای نمیتونم با ربات کانکت شم
  پسورد چی باید بزنم همش خطا میزنه

  1. سلام آرزو فتحی عزیز
   باید اول چک کنید که وای فای شما mac ادرس نداشته باشد و پسورد خود وای فای خودتون رو دقیق بزنید

 5. آرزو فتحی گفت:

  مچکرم از جوابتون
  یه سوال دیگه دارم از خدمتتون نمدونم جطور باید نقشه خونه اسکن بشه

  1. سلام آرزو فتحی عزیز
   شما باید در مرحله اول در هر قسمتی که می خواهید جارو برقی وارد ان منظقه بشه جارو برقی رو داخل اون قسمت بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *