آموزش ریست کردن Aqara Hub شیائومی
آموزش

آموزش ریست کردن Aqara Hub شیائومی (کنترل کننده مرکزی)

کنترل کننده مرکزی شیائومی Aqara Hub ممکن است بنا به دلایل مختلفی نیازمند ریست کردن باشد. اما چطور می‌توانیم از کنترل کننده مرکزی را ریست کنیم؟ در این مطلب به آموزش نحوه ریست کردن Aqara Hub شیائومی می‌پردازیم. بنابراین با شیائومی 360 همراه باشید.

مقدمه

کنترل کننده مرکزی شیائومی Aqara Hub که در کیت خانه هوشمند مقرون به صرفه این شرکت وجود دارد، یک گجت نسبتا کوچک و دایره‌ای شکل است که تمام گجت های هوشمند دیگر منزل با آن در ارتباط خواهند بود و به رد و بدل اطلاعات با آن می‌پردازند. کنترل کننده مرکزی Aqara Hub Gateway می‌تواند با اپلیکیشن های Apple Homekit و Mi Home در ارتباط باشد و بدین سبب کاربر را قادر به ارائه تنظیمات و سناریوهای خاص می‌کند. بنابراین تمام ارتباط مابین دستورهای کاربر و اقدامات هوشمندانه‌ای که باید در یک خانه توسط گجت های هوشمند آن ارائه شوند توسط کنترل کننده مرکزی شیائومی Aqara Hub مدیریت می‌شود. اما در برخی شرایط ممکن است این کنترل کننده مرکزی با مشکلاتی رو به رو شود و نیاز به ریست کردن داشته باشد.

به عنوان مثال اگر برای اتصال گوشی خود به Aqara Hub Gateway دچار مشکل شده‌اید می‌توانید با ریست کردن آن مشکل را برطرف سازید یا اگر این گجت ارتباط درستی با دیگر گجت های هوشمند خانه شما برقرار نکرده و دستورات لازم را به خوبی منتقل نمی‌نماید هم با ریست کردن آن مشکل برطرف می‌شود. اما چطور قادر به ریست کردن Aqara Hub شیائومی خواهیم بود؟ برای انجام این کار نیازی به طی کردن مراحل پیچیده وجود ندارد. در ادامه این مطلب نحوه انجام این کار را برایتان آموزش می‌دهیم. بنابراین با شیائومی 360 همراه باشید.

ریست کردن Aqara Hub

ریست کردن Aqara Hub شیائومی

به منظور ریست کردن کنترل کننده مرکزی شیائومی Aqara Hub می‌توانید از دو روش مختلف استفاده کنید. برای استفاده از روش اول کافیست به شرح زیر عمل کنید:

  • دکمه فیزیکی روی بدنه هاب یا کنترل کننده مرکزی را پیدا کنید و آن را برای مدت زمان 10 ثانیه در حالت فشرده نگه دارید تا چراغ زرد رنگی در آن شروع به چشمک زدن کند.

به همین سادگی هاب یا همان کنترل کننده مرکزی شیائومی Aqara ریست می‌شود. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در این روش با ریست کردن کنترل کننده مرکزی تنظیماتی نظیر زمان و لیست گجت های زیر شاخه‌ای که به آن در ارتباط هستند از بین نمی‌رود. اما روش دوم ریست کردن کنترل کننده مرکزی Aqara Hub منجر به حذف تمام اطلاعات آن می‌شود و به نوعی یک فکتوری ریست (Factory reset) واقعی را به همراه خواهد داشت. از این روش زمانی استفاده کنید که با ریست عادی مشکل هاب برطرف نشده باشد. برای انجام فکتوری ریست کامل به شرح زیر عمل کنید:

  • دکمه فیزیکی روی کنترل کننده مرکزی را 10 بار پیاپی فشرده و رها سازید تا چراغ زرد رنگی در آن شروع به چشم زدن کند.

پس با این روش تمام اطلاعات کنترل کننده مرکزی شیائومی Aqara Hub شامل تنظیمات زمان و گجت های زیرشاخه آن از بین می‌رود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به آموزش نحوه ریست Aqara Hub شیائومی پرداختیم. بدین منظور می‌توانید از دو روش مختلف استفاده کنید که یکی از آن ها منجر به ریست شدن عادی دستگاه و باقی مانده اطلاعات زمان و گجت های زیرشاخه می‌شوند و روش دوم منجر به از بین رفتن تمام اطلاعات آن و فکتوری ریست شدن هاب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *