آموزش

نکات نگهداری و نظافت جارو برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot

اگر جارو برقی هوشمند شیائومی می اسمارت روبات (Xiaomi Mi Smart Robot Vacuum Cleaner) را تهیه کرده‌اید یا قصد خرید آن را دارید و در رابطه با نحوه نگهداری و نظافت آن سوالاتی در ذهنتان به وجود آمده، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله اختصاصی می‌خواهیم به نکات مهم مرتبط با نگهداری و نظافت جارو برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot اشاره کنیم. با شیائومی 360 همراه باشید.

‌مقدمه‌ای در رابطه با جارو برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot

جاروبرقی Mi Smart Robot شیائومی یکی از پرفروش ترین و مقرون به صرفه‌ترین جارو برقی های هوشمندی است که این روزها افراد زیادی به دنبال خرید آن هستند. با استفاده از این محصول می‌توانید نظافت منزل خود را در دوره های زمانی مشخص و بدون نیاز به دخالت خودتان انجام دهید و از نظافت هوشمندانه منزل لذت ببرید. اگر به یاد داشته باشید پیش از این در مقاله “سوالات متداول جاروبرقی هوشمند Mi Smart Robot شیائومی” در رابطه با رایج ترین سوالاتی که در مورد جارو برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot پرسیده می‌شود صحبت کردیم و پاسخ این سوالات را هم خدمتتان ارائه کرده بودیم. اما حالا و در این مقاله می‌خواهیم پرسش و پاسخ هایی در رابطه با نحوه نگهداری و نظافت جارو برقی شیائومی می اسمارت ربات مطرح کنیم. بنابراین اگر قصد خرید این جاربروقی هوشمند را دارید یا اگر به تازگی آن را تهیه کرده‌اید و از آن استفاده می‌کنید تا انتهای این مطلب با شیائومی 360 همراه باشید.

تمیز کردن جاروبرقی باید هر چند وقت یک بار انجام شود؟

در حالت عادی و زمانی که حداقل یک بار از جارو بروقی شیائومی می اسمارت ربات در هر 24 ساعت استفاده کنید، بهتر است نظام آن هر 7 روز یک بار انجام شود. طبیعتا اگر میزان استفاده شما از جارو برقی بیشتر باشد، زودتر باید آن را تمیز کنید و چنانچه استفاده کمتری از آن به عمل آورید، لزومی مبنی بر تمیز کردن زود هنگام اجزای آن نخواهید داشت.

robo rockچه زمانی برای تعویض و نظافت مواد مصرفی جاروبرقی مناسب است؟

موارد مصرفی جاروبرقی نظیر فیلتر های آن بهتر است هر چند وقت یک بار تعویض شوند تا بهترین بازده از عملکرد آن به دست آید. زمان دقیق مناسب برای تعویض این موارد مصرفی به مقدار استفاده شما از دستگاه بستگی دارد. همچنین اکیدا توصیه داریم در بازه های زمانی مشخص برس های کناری و میانی جاروبرقی و همچنین فیلتر های آن را تمیز کنید تا از گرد و غبار دور باشند و بدین ترتیب در عملکرد دستگاه اختلالی به وجود نیاید. نظافت و رسیدگی دائم با جاروبرقی هوشمند شیائومی می اسمارت ربات منجر به افزایش کارایی و طول عمر قطعات آن می‌شود.

آیا برس ها و کیسه جارو برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot قابل شتسشو هستند؟

بله، خوشبختانه هم برس ها و هم کیسه جارو برقی قابلیت شستشوی با آب را دارند و می‌توان خیلی راحت آن ها را با آب تمیز کرد. دقت داشته باشید حتما بعد از شستن این قطعه و به ویژه کیشه جاروبرقی با آب، آن را در مکانی قرار دهید تا کاملا خشک شود و سپس آن را داخل جارو نصب نمایید. نصب کیسه جاروبرقی در حالتی که خیس و نمناک است می‌تواند منجر به مشکلاتی شود. دقت داشته باشید برای جداسازی کیسه جاروبرقی حتما باید ابتدا فیلتر اصلی آن از روی بدنه دستگاه جدا شود.

آیا فیلتر جارو برقی قابل شتسشو است؟

خیر، برخلاف کیسه و برس هایی که در جارو برقی Xiaomi Mi Smart Robot بکار رفته‌اندو قابلیت شستشوی ب آب دارند، فیلتر آن نباید با آب شسته شود. فیلتر این جارو برقی هوشمند از شبکه های بسیار ریز و میکرومیلیمتری تشکیل شده تا بتواند ذرات گرد و غبار را فیلتر کند. از آنجایی که ابعاد شبکه های فیلتر آن بسیار کوچک است، ممکن است آب در داخل این ذرات باقی بماند و منجر به مسدودی مجاری ذرات شود که این مسئله در عملکرد فیلتر دستگاه اختلال ایجاد می‌کند. بنابراین بهتر است فیلتر جارو برقی شیائومی می اسمارت ربات را با آب نشویید.

اگر برس کناری جاروبرقی تغییر فرم پیدا کرد چه کنیم؟

اگر برس کناری جارو برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot تغییر فرم و شکل پیدا کرد کافیست آن را برای مدت زمان 10 ثانیه در آب جوشانده شده با درجه حرارت 60 الی70 درجه قرار دهید تا فرم آن به حالت اولیه بازگردد.

چطور موهای روی برس اصلی جاروبرقی را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن مو و گرد و غباری که روی برس اصلی جاروبرقی می‌چسبند می‌توانید از هر ابزار مناسبی مثل برس های خشک، قیچی و غیره استفاده به عمل آورید. فقط در حین تمیز کردن آن مراقب باشید که به خود برس آسیبی وارد نشود.

اگر جسمی مثل سیم در چرخ های جاروبرقی گیر کرد چه کنیم؟

در این حالت سعی کنید چرخ های جاروبرقی را به آرامی در جهت بچرخانید که سیم قابلیت آزاد شدن داشته باشد. سپس به آرامی سیم یا هر جسمی که داخل محفظه چرخ جارو برقی گیر کرده را به سمت بیرون بکشید. از کشیدن ناگهانی سیم یا جسمی که در جارو برقی گیر کرده خودداری کنید، چون این کار می‌تواند منجر به پاره شدن سیم یا آسیب دیدن چرخ های جارو برقی شود.

اگر صدای جارو برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot به شکل عجیبی زیاد شد چه کنیم؟

عموما افزایش عجیب و غیر منتظره صدای جاروبرقی شیائومی می اسمارت ربات بی‌دلیل رخ نمی‌دهد و می‌تواند ناشی از بروز مشکل خاصی باشد. بنابراین در شرایطی که صدای جارو برقی افزایش عجیبی پیدا کرد موارد زیر را بررسی کنید:

  • بخش تحتانی جارو برقی را بررسی کنید و مطمئن باشید شی یا جسمی در هیچ یک از قسمت های تحتانی آن گیر نکرده باشد.
  • برس اصلی جارو برقی را از آم جدا کنید و محفظه داخل آن را به طور کامل بررسی نمایید و اگر چیزی داخل حظفه می‌بینید آن را خارج کنید.
  • چرخ های اصلی جارو برقی را چک کنید و مطمئن شوید چیزی مانع حرکت و چرخش آن ها نشده باشد.
  • چرخ های کناری جاروبرقی را چک کنید و مطمئن شوید چیزی مانع حرکت و چرخش آن ها نشده باشد.
  • مطمئن شوید نوارهای ضد اصطکاکی که در بخش تحتانی جاروبرقی وجود دارند از آن جدا نشده باشند یا آویزان نشوند. در صورتی که این نوارها آویزان یا جدا شده هستند با یک چسب مناسب و قوی آن ها را در جای خودشان بچسبانید.
  • مطمئن شوید که نوار برس اصلی جاروبرقی به درستی در جایگاهش چسبیده است و اگر اینطور نبود با چسب مناسب و قوی آن در جایگاهش بچسبانید.
  • مطمئن شوید کیسه جارو برقی پر نشده باشد.
  • مجرای مکشی جارو برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot را بررسی کنید و اگر گرد و غبار یا جسم جامد بزرگی این مجرا را مسدود کرده، آن را جدا نمایید.

با توجه به موارد فوق باید مشکل صدای بلند جارو برق برطرف شود.

آیا امکان تمیز کردن شارژر جارو برقی با دستمال خیس یا مرطوب وجود دارد؟

بهتر است برای تمیز کردن شارژر جارو برقی از دستمال خشک استفاده شود اما اگر بنا به هر دلیل لازم شد از دستمال خیس یا نمناک استفاده کنید، سعی کنید حداقل تماس ممکن مابین شارژر و دستمال خیس را برقرار نمایید. تمیز کردن شارژر جاروبرقی با دستمال خیس و مرطوب امکانپذیر است اما چندان به عنوان روش مناسب نظافت توصیه نمی‌شود.

تعویض برس ها و فیلتر جاروبرقی باید هر چند وقت یک بار انجام شود؟

زمان دقیق تعویض فیلتر و برس های جارو برقی هوشمند شیائومی می Smart Robot به مقدار استفاده شما از آن بستگی دارد. طبیعتا هرچقدر بیشتر از این دستگاه استفاده کنید، زودتر باید تعویض فیلتر و برس های آن را هم انجام دهید. اما طبق استاندارد موجود زمان مناسب برای تعویض برس های کناری جارو برقی مابین 3 الی 6 ماه است. زمان مناسب برای تعویض برس اصلی و وسط آن 6 الی 12 ماه است و زمان مناسب برای تعویض فیلتر جارو برقی هوشمد Mi Smart Robot هم 3 ماه است. سعی کنید تعویض برس ها و فیلترهای جاروبرقی مذکور را به موقع انجام دهید تا مشکلی در حین استفاده از آن برایتان به وجود نیاید و ریسک آسیب دیدن دستگاه به حداقل برسد.

چگونه فیلتر جارو برقی شیائومی Mi Smart Robot را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن فیلتر جارو برقی هوشمند Xiaomi Mi Smart Robot از یک برس کوچک و شبیه به مسواک استفاده کنید. به هیچ عنوان برای تمیز کردن فیلتر از آب استفاده نکنید و فیلتر جارو برقی را با آب نشویید چون ممکن است محفظه های آن گرفته شده و فرآیند فیلترینگ با کیفیت مطلوبی انجام نشود.

چطور چرخ اصل جاروبرقی را تمیز کنیم؟

چرخ اصلی جارو برقی شیائومی Mi Smart Robot قابلیت جداسازی از بخش تحتانی آن را دارد و بدین صورت می‌توان خود چرخ و محفظه آن را تمیز کرد. برای جداساز چرخ مذکور کافیست جاروبرقی را برگردانید و چرخ را با نیروی نستا زیاد به سمت بالا هول دهید تا جدا شود. سپس می‌توانید با آب چرخ مذکور را بشویید و محفظه آن را هم با یک پارچه خشک تمیز کنید. برای نصب چرخ اصلی جارو هم کافیست برعکس نحوه جداسازی آن عمل کنید.

چطور مشکل تغییر فرم برس اصلی جاروبرقی را حل کنیم؟

برای رفع این مشکل نیازی به انجام کار خاصی از سوی شما وجود ندارد و کافیست اجاره جارو برقی چند مرتبه دیگر کار کند. به تدریج این تغییر فرم برطرف می‌شود. اگر اینطور نشد و تغییر فرم ایجاد شده عملکرد جارو برقی را تحت تاثیر قرار داد، می‌توانید آن را تعویض کنید.

جمع‌بندی

موارد فوق اصلی ترین و مهم ترین نکات نگهداری و نظافت جارو برقی هوشمند شیائومی Mi Smart Robot هستند. با توجه به این موارد می‌توانید بهترین استفاده از از جاوربروقی هوشمند مورد نظر به عمل آورید و منجر به افزایش کارایی و دوام آن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *