Axon 20 5G
اخبار

شیائومی پتنت جدید دوربین پاپ‌آپ زاویه‌دار در گوشی‌های هوشمند را ثبت کرد

تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند به طور پیوسته در تلاشند تا طراحی محصولات خود را به سطح جدیدی ارتقا داده و آنها را نسبت به سایر محصولات موجود در بازار متمایز کنند. بسیاری از کاربران این روزها به دنبال گوشی‌های هوشمندی با کمترین حاشیه اطراف نمایشگر هستند و به همین دلیل تولیدکنندگان راهکارهای مختلفی را برای حذف دوربین سلفی ارائه داده‌اند که از جمله می‌توان به دوربین پاپ‌آپ و دوربین‌های زیر نمایشگر اشاره کرد.

فناوری دوربین زیر نمایشگر مدتی هست توسط تولیدکنندگان مختلف در حال توسعه قرار داشته و اخیرا نیز کمپانی ZTE نخستین محصول مجهز به این نوع فناوری را تحت عنوان Axon 20 5G به بازار عرضه کرده است. انتظار می‌رود سایر تولیدکنندگان نیز در آینده‌ای نزدیک محصولات مشابهی را به بازار عرضه کنند.

Axon 20 5G

اما در این بین، کمپانی‌های دیگری مانند شیائومی در حال بررسی ایده‌های نوآورانه‌تری هستند. این کمپانی به‌تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که در آن می‌توان گوشی هوشمندی مجهز به دو دوربین پاپ‌آپ زاویه‌دار را مشاهده کرد. این دو دوربین قابلیت استفاده به‌عنوان دوربین عقب و جلو را دارند. در تصاویر مفهومی منتشر شده یک گوشی هوشمند با نمایشگر تخت و حاشیه‌های بسیار باریک را شاهد هستیم. هیچ دوربینی در قسمت جلویی یا عقبی گوشی مشاهده نمی‌شود و فقط فلاش LED در گوشه بالایی قسمت پشتی تعبیه شده است.

Axon 20 5G

هر دو حسگر دوربین با زاویه‌ خاصی باز می‌شوند که به دوربین Shark-Fin اوپو شباهت زیادی دارد. از آنجایی که در هر سمت این مکانیزم دو دوربین تعبیه شده است، بنابراین گوشی جدید شیائومی شامل چهار دوربین است. این گوشی هوشمند همچنین از بلندگوی استریو و پورت USB-C در قسمت پایینی بهره می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *