اخبار

نخستین چیپ پردازش تصویر شیائومی با نام Surge C1 معرفی شد

نخستین چیپ پردازش تصویر شیائومی با نام Surge C1 معرفی شد

شیائومی در جریان مراسم رونمایی از محصولات جدید خود، نخستین چیپ پردازش تصویرش با نام Surge C1 رونمایی کرد. این چیپ در پرچمدار جدید شیائومی تحت عنوان Mi Mix Fold نیز به‌کار رفته است و به ادعای این شرکت نتایج ثبت شده توسط دوربین‌های گوشی را تا حد محسوسی بهبود می‌بخشد.

این پردازشگر از چیپست اصلی یا SoC کاملا مجزا است و حتی به‌صورت جداگانه به مادربرد گوشی لحیم می‌شود. این موضوع به شیائومی کمک می‌کند تا الگوریتم‌های اختصاصی و کاملا ویژه‌ای را برای آن توسعه دهد. شیائومی به‌طور ویژه دو سال بر روی توسعه این چیپ زمان گذاشته است و سرمایه‌گذاری کلانی برای بخش تحقیق و توسعه Surge C1 صورت گرفته است. مهندسین توسعه دهنده این چیپ تلاش کردند تا کمترین میزان منابع پردازشی و حافظه توسط چیپ مصرف شود.

چیپ پردازش تصویر شیائومی از الگوریتم 3A شامل فوکوس خودکار (AF)، توازن سفیدی دقیق (AWB) و نورسنجی خودکار (AE) بهره می‌برد. الگوریتم فوکوس خودکار باعث می‌شود تا دوربین با سرعت بیشتری بر روی اشیاء فوکوس کند و این موضوع به‌خصوص در شرایط نوری نامطلوب و زمانی که سوژه اندازه کوچکی داشته باشد مزایای خود را نشان می‌دهد.

توازن سفیدی خودکار دقیق نیز برای تنظیم بهتر و اصلاح توازن سفیدی درون کادر به‌کار می‌رود و زمانی که شرایط نوری محیط پیچیده باشد می‌توانید مزایای آن را شاهد باشید. در نهایت الگوریتم نورسنجی خودکار، سطح مناسبی از نورسنجی و محدوده دینامیکی را برای ثبت تصاویر و ویدیوها مورد استفاده قرار می‌دهد.

به گفته شیائومی، Surge C1 دارای دو فیلتر است که به‌صورت موازی سیگنال‌های مربوط به فرکانس‌های پایین و بالا را پردازش می‌کنند. عملکرد این دو فیلتر به همراه الگوریتم‌های 3A باعث می‌شود تا بهینگی سیگنال‌ها تا 100 درصد افزایش یابد.

منبع: gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *