اخبار

ردمی توضیح می‌دهد؛ چرا حسگر اثرانگشت سری K40 در قسمت کناری قرار دارد

ردمی توضیح می‌دهد؛ چرا حسگر اثرانگشت سری K40 در قسمت کناری قرار دارد

اوایل هفته‌ای که گذشت، کمپانی ردمی مقاله‌ای را در حساب کاربری رسمی خود در Weibo منتشر کرد که در آن راجع به دلایل استفاده از حسگر اثرانگشت در قسمت کناری گوشی‌های هوشمند سری K40 توضیح داده است. باتوجه به متن مقاله، این کمپاین چینی عوامل مختلفی را برای اخذ این تصمیم در نظر گرفته است.

این دلایل شامل مسائل زیبایی شناسی و هماهنگی بیشتر با طراحی کلی گوشی نیز می‌شود. علاوه بر این، سرعت آنلاک کردن گوشی و دسترسی آسان‌تر کاربر به حسگر اثرانگشت نیز یکی دیگر از دلایل مهم ردمی بوده است. این کمپانی در سری K30 نیز از حسگر اثرانگشت در بخش کناری بدنه گوشی استفاده کرد اما حسگر استفاده شده در نسل قبلی ابعاد کوچکتری داشت و ردمی یک دکمه اختصاصی برای آن در نظر گرفت. این در حالی است که حسگر استفاده شده در Redmi K40 به‌علت ابعاد بزرگتر، در زیر دکمه پاور تعبیه شده است.

علاوه بر این، حسگر اثرانگشت در سری K40 ضخامت بیشتری نیز دارد و بنابراین نه تنها استحکام بالاتری را ارائه می‌دهد بلکه باعث بالا آمدن دکمه پاور و دسترس راحت‌تر کاربر می‌شود. به لطف انحنایی که در سطح دکمه وجود دارد، مهندسین ردمی قادر بودند تا از مواد و روش‌های تولید پیشرفته‌تری برای ساختن سطح حسگر بهره ببرند. این کار باعث افزایش کارایی حسگر شده است که در کنار بهبودهای اعمال شده در الگوریتم‌های تشخیص اثرانگشت، کاربر تجربه بسیاری خوبی خواهد داشت.

گوشی‌های هوشمند سری Redmi K40 ماه گذشته رسما معرفی شدند و در حال حاضر پرچمداران ردمی محسوب می‌شوند. مشخصات سطح بالایی مانند چیپست اسنپدراگون 880 و قیمت پایه 307 دلاری باعث شده است تا این محصولات از جذابیت بسیار بالایی برای خرید برخوردار باشند.

منبع: gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *