اخبار

منتظر حسگر ECG و فشار خون در محصولات جدید آمازفیت باشید

منتظر حسگر ECG و فشار خون در محصولات جدید آمازفیت باشید

به‌نظر می‌رسد کمپانی هوامی در تلاش است تا حسگر ECG و مانیتورینگ فشار خون را در محصولات پوشیدنی جدید خود به‌کار ببرد. این کمپانی همچنین بهبودهایی را در الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری عمیق خود اعمال کرده است و احتمال همکاری هوامی و اسپاتیفای نیز وجود دارد. مدیرعامل شرکت Zepp، یکی از زیرمجموعه‌های هوامی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که منتظر دریافت تاییدیه‌های لازم از سوی FDA آمریکا است.

وی همچنین به همکاری زِپ با شرکت آمریکایی Alivecor اشاره کرد. این شرکت یکی از تولیدکنندگان شناخته شده حسگرهای الکترو کاردیوگرام یا EKG است و به‌عنوان نخستین شرکتی که که حسگر ECG را به صورت یک وسیله جانبی برای کاربران اپل واچ عرضه کرد شناخته می‌شود. این وسیله جانبی که بر روی بند اپل واچ نصب می‌شود موفق به دریافت تاییدیه FDA شده است.

حسگر ECG

 

به گفته مدیرعامل زِپ، هوامی فقط به‌دنبال به‌کارگیری حسگر الکتروکاردیوگرام در ساعت‌ها و مچ‌بندهای هوشمند آینده‌اش نیست و قصد دارد نوآوری‌هایی را در هم در این زمینه ارائه کند که از جمله می‌توان به قابلیت اندازه‌گیری فشار خون و قند خون به شیوه‌ای آسان، اشاره کرد. بزرگترین دستاورد هوامی در این حوزه نخست ارائه حسگر ECG درون محصولات پوشیدنی و دوم تحقیقات گسترده پیرامون شاخص‌های سلامتی و مانیتورینگ وضعیت سلامت کاربر است.

همچنین، هوامی برای افزایش جذابیت این فناوری، همکاری نزدیکی را با برندهای مرتبط مانند اسپاتیفای (یک سرویس استریم موسیقی فوق‌العاده محبوب) آغاز خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد هوامی به‌دنبال ایجاد یک اکوسیستم قوی است که مانیتورینگ سلامتی، تمرینات ورزشی و امکانات مکمل مانند موسیقی را در دسترس کاربر قرار می‌دهد. به هر حال، به گفته مسئولین هوامی، بیش از نیمی از محصولات این کمپانی در خارج از مرزهای چین به فروش می‌رسند و همکاری با سرویس‌هایی مانند اسپاتیفای برای کاربران برون‌مرزی محصولات هوامی، خبر جذابی محسوب می‌شود.

منبع: gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *