air2-air2s-air2se-pic01
مقالات مقایسه ای

کدامیک گزینه بهتری برای من هست؟! Air2..Air 2S..Air 2SE

مقایسه سه هدفون بلوتوث Air 2S ، Air 2 و Air 2SE شیائومی:

دنیای تکنولوژی در عرصه های مختلف آنقدر سریع در حال رشد و توسعه و نوآوری است که تنوع کالاهایی که عرضه می شوند به اوج رسیده است . همین گوناگونی و تنوع وقتی که در گروه محصولی خاص اتفاق می افتد انتخاب را سخت می کند . این موضوع موجب می شود برای اینکه گزینه مناسب تر را بر گزینیم سعی در شناخت بیشتر ویژگی ها و امکانات آن ها داشته باشیم .
یکی از همین دسته کالاها هدفون ها هستند که از تنوع بالایی در آیتم های مختلف از جمله شرکت های سازنده و برندها برخوردارند. تعداد این کمپانی ها کم نیست و از جمله آن ها می توان برند محبوب و معروف شیائومی را نام برد که بخش بزرگی از سهم بازار را در اختیار گرفته است و خود منشا تنوع و تحول بازار است . چرا که با عرضه بهترین و با کیفیت ترین محصولات با جدیت تمام در عرصه رقابت وارد شده است و در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته است و توانسته در مدت زمان کوتاهی خود را به پیشکسوتان عرصه تولید کالاها و محصولات الکترونیکی و ارتباطی و غیره نزدیک کند و یا برابری کرده و یا حتی گوی سبقت را برباید.

همانطور که بیان شد شناخت ویژگی ها و مشخصات محصولاتی از یک دسته و گروه کالایی موجب انتخاب بهتر و متناسب با نیاز می شود . هدفون های تولید شده توسط شرکت شیائومی بسیار با کیفیت هستند و تنوع زیادی نیز دارند . در همین راستا قصد داریم به مقایسه 3 محصول از دسته هدفون های شیائومی بپردازیم تا راهنمایی باشد برای انتخاب مناسب تر . این سه مورد عبارتست از :

Air 2S ، Air 2 و Air 2SE

air2-air2s-air2se-pic07

این سه محصول در سه مرحله و طی بازه های زمانی مختلف معرفی و وارد بازار شد و هر یک ارتقا یافته نسخه پیشین خود هستند . بنابراین مقایسه ای که صورت می گیرد بین سه کالا از یک برند و یک گروه هستند.

اولین چیزی که در نگاه اول جلب توجه می نماید ویژگی های ظاهری این 3 محصول است . ظاهر Xiaomi Air 2S و Xiaomi Air 2  دقیقاً یکسان است و نحوه قرار گرفتن ایربادها داخل باکس شارژ بصورت عمودی و از بالا می باشد.

اما Xiaomi Air 2S ظاهر متفاوت تری نسبت به آن ها دارد و مکبی و مربع شکل است و نحوه قرار گرفتن ایربادها داخل باکس شارژ بصورت افقی می باشد. اما همه آنها از یک ساختار فیزیکی نیمه گوشی برای قرار گرفتن مناسب تر داخل کانال گوش استفاده می کنند و تجربه بهتری از جای گیری هندزفری در هر دو گوش بطور راحت تر و پایدارتری را در هنگام استفاده ارائه می دهند .

هر کدام از ایربادهای  Xiaomi Air 2S و Xiaomi Air 2 ، تنها 4.5 گرم وزن دارد و باعث می شود هنگام استفاده احساس بسیار راحت و بی وزنی روی گوش داشت  . اندازه هر دو مدل نیز دقیقا برابر است و 45*60*60 میلیمتر می باشد .

بنابراین ، تقریباً غیرممکن است که بگوییم کدام Air 2 و کدامیک Air 2S است . فقط مدل مشخص شده و نوشته شده در ساقه ایرباد است که می تواند تفاوت ظاهری را نشان دهد. مدل TWSEJ02JY نمایانگر Air 2S  است ، در حالی که مدل  TWSEJ05WMنمایانگر Air 2 است.

هندزفری-بلوتوث-شیائومی-مدل-Air2-10

این در حالی است که ابعاد هندزفری Air 2SE کمی متفاوت و 54*20*54 میلیمتر است و وزن هر یک از ایرباد ها 4.7 گرم می باشد یعنی 0.2 گرم وزن بیشتری نسبت به Xiaomi Air 2S و Xiaomi Air 2 دارد . البته به لحاظ وزنی تفاوت چندانی با دو مدل دیگر محسوب نمی شود و هنگام استفاده بسیار سبک و نامحسوس است. محفظه شارژ این کالا نیز بسیار جمع و جور است ، و فضای بسیار اندکی برای حمل نیاز دارد ، بنابراین همراه داشتن آن بسیار راحت است.
در همین حال ، هر سه هدفون Air 2 ، Air 2S و Air 2SE از طراحی سایش نیمه گوش بهره گرفته اند که می تواند به خوبی در کانال گوش جای گیرد و هر دو گوش تجربه قرارگیری پایدار و راحت هندزفری را خواهند داشت .هندزفری-بلوتوث-شیائومی-مدل-Air2-SE-pic11

هر سه هدفون شیائومی Air 2 ، Air 2S و Air 2SE از تراشه بلوتوث 5.0 استفاده می کنند که باعث می شود سرعت انتقال سریع تر ، با ثبات تر و سازگارتر باشد و در نتیجه انتقال صدا با کیفیت بالا و تجربه تماس واضح انجام می شود.
از نظر کاهش نویز ، اگرچه هر سه مدل هدفون Air 2 ، Air 2S و Air 2SE از کاهش نویز منفعل ENC پشتیبانی می کنند ، اما هر هدست دارای دو میکروفون با حساسیت بالا است که از فناوری ویژه ای برای از بین بردن نویز پس زمینه در طول تماس استفاده می کنند ، به گونه ای که مخاطب می تواند صدای شما را به وضوح بشنود ، و همچنین در یک محیط پر سر و صدا یک تماس واضح نیز ارائه می دهد. از این گذشته ، همه از واحد کوئل متحرک با اندازه دیافراگم کامپوزیت با اندازه بزرگ 14.2 میلی متر استفاده می کنند ، که صدای تولیدی آن پر حجم تر و غنی تر است ، صدا طبیعی تر بوده و بافت و جزئیات واقعی تری را بازیابی و پخش می کند.
در عین حال هر سه هدفون شیائومی Air 2 ، Air 2S و Air 2SE از فناوری رمزگذاری صوتی AAC و سیستم SBC پشتیبانی می کنند ، که باعث بهبود و تجربه کیفیت صدایی شنیدنی می شود.

air2-air2s-air2se-pic05

ویژگی مهم دیگری که در مقایسه کیفیت صوتی این سه هدفون قابل بررسی است ، این است که از نظر زمان تاخیر، Air 2 و Air 2S به طور کامل سیستم رمزگشایی LHDC بلوتوث را برای سیستم های MIUI بهینه می کند ، این تکنولوژی ضمن اینکه سخت افزار الکترونیکی این دو هدفون را با استفاده از یک معماری جدید بهینه می کند، قابلیت فعالسازی تأخیر پایین را در اختیار می گذارد که با اجرای آن می توان تاخیر صدا را بسیار کاهش داد و همگام سازی صدا و تصویر را در بالاترین سطح تجربه کرد.
با این ویژگی که قابلیت گیمینگ هدفون نام دارد، تجربیات ویدئویی و صوتی بازی بطور کامل ارتقا می یابد و در لحظه و بدون تاخیر ریتم بازی قابل شنیدن است. و شما نمی توانید از این امکان کاهش تاخیر صدا در هدفون های بلوتوث بی سیم شیائومی Air 2SE لذت ببرید.

air2-air2s-air2se-pic04

همچنین Xiaomi Air 2s با یک تراشه دو هسته ای ارتقا یافته است ، با استفاده از یک فن آوری انتقال همزمان binaural ،  سیگنال های صوتی به هدفون های چپ و راست بصورت همزمان انجام شده و موجب می شود به طور موثری کاهش تاخیر صدا اتفاق بی افتد و ضد تداخل صدا بوده و آن را تقویت می کند ، همچنین با این سیستم اتصال بین سمت چپ و هدفون سمت راست پایدار خواهد بود .

یکی دیگر از مواردی که بین سه هدفون شیائومی Air 2، Air 2S و Air 2SE تفاوت ایجاد می کند در ظرفیت باتری و ماندگاری باتری و تأخیر آن و همچنین نحوه شارژ باتری می باشد.
نخست اینکه ظرفیت باتری ایرباد ها در هر سه کالا برابر بوده و 40mAh می باشد.
محفظه شارژ هدفون Air 2 دارای ظرفیت باتری 300 mAh است و باتری این هدفون همراه کیس شارژ ، 14 ساعت دوام دارد .
این در حالیست که محفظه شارژ هدفون Air 2S دارای ظرفیت 450mAh می باشد . هنگامی که از این هدفون بهمراه استفاده از جعبه شارژ آن بکار گرفته شود ، دوام باتری می تواند تا 24 ساعت باشد.
در عین حال جعبه شارژ Air 2S با استاندارد Qi سازگار است و می توان آن را به صورت بی سیم شارژ کرد و این باعث می شود شارژ آن راحت تر شود. اما در دو هدفون دیگر این ویژگی وجود ندارد .
ظرفیت محفظه شارژ هدفون Air 2SE نیز 410mAh است که با یک بار شارژ و می توان از این هدفون حدود 5 ساعت با یک بار شارژ و حداکثر 20 ساعت با جعبه شارژ استفاده کرد.

air2-air2s-air2se-pic02

آنچه جالب به نظر می رسد این است که Xiaomi Air 2 SE با برنامه Xiaomi XiaoAi می تواند حالت عملکرد هدفون های چپ و راست ، نام هدفون ها و غیره را به صورت دلخواه تنظیم و تغییر دهد. و می توانید مطابق تنظیمات شخصی مورد نظرتان ، بسیار خلاقانه تنظیمات را انجام دهید و از کاربردهای این هدفون بهره مند شوید.
ویژگی مهم دیگری که در هدفون ها بسیار کاربردی و به نوعی ضروری به نظر می رسد خاصیت ضد آب بودن این کالاست که در هر سه هدفون Air 2 ، Air 2S و Air 2SE شیائومی این قابلیت با استاندارد IPX5 وجود دارد . بنابراین نگرانی ها بابت آسیب دیدگی در اثر نفوذ آب و رطوبت از بین می رود و به آسانی و با خیال راحت می توان در هوای بارانی ، هنگام ورزش ، و دیگر فعالیت ها از این هدفون ها استفاده کرد .
مقایسه سایر قابلیت های این سه هدفون شیائومی نظیر کنترل موسیقی، کنترل صدا و دستیار صوتی در جدول ذیل قابل مشاهده است . که با در نظر گرفتن هر کدام از آنها می توانید انتخاب مناسب تری داشته باشید .

air2-air2s-air2se-pic08

نتیجه گیری و جمع بندی :
از طریق معرفی دقیق بالا ، دشوار نیست که بدانید عملکرد Xiaomi Air 2 S بسیار بهتر از Xiaomi Air 2 SE و Xiaomi Air 2 است. البته Air 2 S از نظر قیمت نیز از Air 2 SE و Xiaomi Air 2 گرانتر است. در حال حاضر ، هر سه مدل هدفون شیائومی برای فروش در بازار در دسترس است که اختلاف قیمت نیز دارند . با توجه به نوع نیاز خود و متناسب با هزینه ای که در نظر گرفته اید می توانید انتخاب خوبی از بین آن ها داشته باشید.

مواردی که مطرح گردید شباهت ها و تفاوت های دقیقی بین سه هدفون Air 2 ، Air 2S و Air 2SE شیائومی بود که به آن ها پرداخته شد . اگرچه Xiaomi Air 2 S از نظر ظاهری نسبت به Xiaomi Air 2 بروز نشده است ، اما عمر باتری و زمان تأخیر بسیار بهینه شده است . اما اگر ظاهر محفظه شارژ متفاوت تری مد نظر دارید می توانید Xiaomi Air 2 SE را انتخاب کنید.
اگر نیاز به خرید هدفون TWS دارید و نیازی به کاهش سر و صدای اطراف دارید ، هر سه هدفون بلوتوث ارزش توجه دارند. اما اگر بودجه محدودی دارید ، Xiaomi Air 2 SE نیز گزینه ای مقرون به صرفه است.

جدول مقایسه ای مشخصات :

امکانات/مدل Xiaomi Air 2 Xiaomi Air 2S Xiaomi Air 2 SE
وزن 4.5 گرم (هر ایرباد) 4.5 گرم (هرایرباد) 4.7 گرم (هر ایرباد)
ابعاد 45*60*60 میلیمتر 45*60*60 میلیمتر 54*22*54 میلیمتر
بلوتوث 5.0 5.0 5.0
باتری 40 mAh هر ایرباد 40 mAh هر ایرباد 40 mAh هر ایرباد
300 mAh 450 mAh 410 mAh
زمان شارژ 1 ساعت 1 ساعت 1 ساعت
پخش موسیقی 4 ساعت 5 ساعت 5 ساعت
استندبای 14 ساعت

(همراه محفظه شارژ)

24 ساعت

(همراه محفظه شارژ)

20 ساعت

(همراه محفظه شارژ)

درایور 14.2  میلیمتر (دینامیک) 14.2  میلیمتر (دینامیک) 14.2  میلیمتر (دینامیک)
رفع نویز LHDC/AAC/SBC LHDC/AAC/SBC AAC/SBC
ضد آب IPX5 IPX5 IPX5
رابط Type-c Type-c Type-c
کنترل موسیقی دارد دارد دارد
کنترل صدا ندارد ندارد ندارد
دستیار صوتی دارد دارد دارد
شارژ وایرلس ندارد دارد ندارد
تشخیص پوشیدن ندارد دارد ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *