اخبار

پتنت جدید شیائومی یک گوشی تاشو با طراحی خاص دوربین را نشان می‌دهد

در حق اختراع جدید (پتنت) شیائومی که به‌تازگی در اینترنت مشاهده شده است می‌توان طرح یک گوشی هوشمند تاشو را دید که از طراحی منحصربه‌فردی در دوربین‌های عقب و جلو بهره می‌برد. در حالی که در اکثر گوشی‌های هوشمند شاهد عملکرد مستقل دوربین‌های عقب و جلو هستیم، در این گوشی هوشمند دوربین‌ها با یکدیگر و کاملا همزمان کار می‌کنند.

پتنت جدید این غول فناوری چینی به‌تازگی توسط اداره ملی حقوق مالکیت معنوی این کشور به تایید رسیده است. با توجه به تصاویر می‌توان چیدمان منحصربه‌فرد دوربین‌ها را مشاهده کرد. در گوشی هوشمند تاشو شیائومی مجموعا از 3 حسگر تصویری استفاده شده است که دو عدد از آنها در یک سمت و سومین حسگر نیز در سمت دیگر قرار گرفته‌اند.

 

این روزها دیدن تعداد زیادی لنز دوربین در قسمت عقب و جلوی گوشی‌های هوشمند مدرن اصلا غیرعادی نیست، با این‌ حال، افزایش تعداد حسگرهای تصویری و لنز دوربین باعث افزایش هزینه‌های تولید خواد شد و به همین دلیل شیائومی در این طراحی به دنبال رفع مشکل مذکور است. این کمپانی قصد دارد زمانی که گوشی در حالت تا شده قرار می‌گیرد از هر سه دوربین استفاده کند و بدین ترتیب بدون اینکه یک دوربین سوم را در قسمت پشتی گوشی تعبیه کرده باشد، یک سیستم دوربین سه‌گانه را در اختیار کاربر قرار خواهد داد!

با توجه به تصاویر می‌توان دید که وقتی گوشی در حالت تا شده قرار می‌گیرد، حسگر سوم تقریبا کمی جلوتر از دو حسگر دیگر قرار گرفته و بدین ترتیب با قابلیت استفاده همزمان از هر سه حسگر، عملا می‌توان یک سیستم دوربین سه‌تایی داشت. این یک طرح مفهومی امیدبخش است که در آینده می‌تواند هزینه‌های تولید گوشی‌های هوشمند تاشو را تا حد زیادی کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *