اخبار

شیائومی توضیح می‌دهد چطور باتری 4500mAh گوشی Mi 10 Ultra در 40 دقیقه شارژ می‌شود!

شیائومی توضیح می‌دهد چطور باتری 4500mAh گوشی Mi 10 Ultra در 40 دقیقه شارژ می‌شود!

اگرچه فناوری شارژ سریع سیمی با توان 120 واتی در گوشی هوشمند Mi 10 Ultra شیائومی سروصدای زیادی ایجاد کرد، اما فناوری شارژ بی‌سیم با توان 50 واتی در این پرچمدار اندرویدی نیز در نوع خود بی‌نظیر است. این در حالی است که اکثر گوشی‌های هوشمند موجود در بازار حتی به‌صورت سیمی نیز چنین سرعت شارژی را ارائه نمی‌دهند!

از آنجایی که این دو فناوری جدید حرف و حدیث‌های زیادی را به همراه داشته است، شیائومی تصمیم گرفت در قالب یک ویدیو به توضیح شیوه شارژ باتری در این گوشی هوشمند بپردازد. در این ویدیو شیائومی شرح می‌دهد که چطور موفق شده است یک باتری 4500 میلی‌آمپرساعتی را تنها در 40 دقیقه به‌صورت کامل شارژ کند.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در این ویدیو، یکی از مهمترین نکات در خصوص این فناوری جدید، تغییراتی است که در چیدمان بیت‌های بین کویل و باتری صورت گرفته است. شیائومی در این گوشی هوشمند برخلاف سایر محصولات سری Mi، مبدل‌های دی‌سی به دی‌سی که وظیفه افزایش و کاهش ولتاژ را برعهده دارند، به صورت موازی با یکدیگر قرار داده است.

یکی از مزایای این ساختار موازی، بهینگی مصرف انرژی است. در حالی که اکثر مبدل‌های DC به DC رایج بهینگی 97 درصدی را ارائه می‌کنند و در ساختارهای سری (متوالی) این بهینگی به 94 درصد کاهش می‌یابد، در طراحی جدید شیائومی شاهد بهینگی 98.6 درصدی هستیم. اگرچه این تفاوت چندان محسوس نیست اما همین مقادیر کوچک می‌تواند هنگام شارژ باتری در ایجاد گرما تاثیر زیادی داشته باشند.

رابط‌های شارژ نیز از گرافن با خواص رسانایی بسیار بالا تولید شده‌اند که کارایی فرآیند شارژ باتری را باز هم افزایش می‌دهند. علاوه بر این، باتری به‌صورت دو نیمه 2250 میلی‌آمپرساعتی طراحی شده تا نرخ شارژ به حداکثر برسد. شیائومی همچنین تمرکز ویژه‌ای بر روی کویل‌های شارژ داشته است و سیم‌ها در 5 لایه مختلف چیده شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *