اخبار

پتنت جدید شیائومی گوشی هوشمندی با ایرفون‌های بی‌سیم داخلی را نشان می‌دهد

شیائومی همواره در زمینه آزمایش طراحی‌ها و فناوری‌های جدید و آینده‌نگرانه، پویایی خاصی از خود نشان داده است. گوشی‌های هوشمند مفهومی Mi Mix Alpha Concept، یکی از بهترین مثال‌هایی است که می‌توان به آن اشاره کرد. این غول فناوری چینی به‌تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که طی آن می‌توان یک گوشی هوشمند مجهز به ایرفون بی‌سیم داخلی را مشاهده کرد.

بر اساس گزارش جدیدی که توسط وب‌سایت معتبر LetsGoDigital منتشر شده است، این پتنت یک گوشی هوشمند را نشان می‌دهد که به یک محفظه نگهدارنده مخصوص دو ایرفون بی‌سیم مجهز است و در هر لحظه کاربر می‌تواند به راحتی ایرفون‌ها را خارج کرده و استفاده کند! علاوه بر این، ظاهرا باتری ایرفون‌ها نیز از طریق شارژ باقیمانده باتری گوشی شارژ می‌شود و نیازی به حمل منبع انرژی اضافی وجود ندارد

نکته جالب اینکه حتی طراحی ایرفون‌ها نیز در نوع خود بسیار جالب است و قسمت سری آنها قابلیت خم شدن را ارائه می‌دهد. به عبارت دیگر، زمانی که از ایرفون‌ها استفاده نمی‌کنید امکان خم کردن آن‌ها به سمت بالا وجود دارد تا به خوبی درون محفظه مخصوصشان قرار بگیرند. برای استفاده نیز کافیست سری ایرفون‌ها را به سمت چپ یا راست بچرخانید.

همچنین در صورتی که مقداری ایرفون‌ها را از درون محفظه بیرون آورید، در هنگام مکالمه می‌تواید از آنها به عنوان اسپیکر نیز استفاده کنید. از نظر طراحی، این ایرفون‌ها شباهت کمی به ایرفون‌های بی‌سیم Mi True شیائومی دارند. گوشی هوشمند مشاهده شده در این پتنت اما نکته خاصی در زمینه طراحی ندارد و تمام سطح جلویی گوشی با نمایشگر پوشانده شده است.

 

اگرچه این طراحی نوآورانه و بسیار کاربردی به‌نظر می‌رسد، اما ممکن است بر روی سایر بخش‌ها مانند قابلیت ضدآب و عمر باتری تاثیرات منفی بگذارد. البته هنوز مشخص نیست که آیا این طرح مفهومی سرانجام توسط شیائومی به یک محصول نهایی تبدیل خواهد شد یا نه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *