haylou-gt2-vs-Haylou-GT1-Pro-01
مقالات مقایسه ای

مقایسه Haylou GT2 vs. Haylou GT1 Pro

ایرفون داخل گوشی (ایرفون) هایلو مدل GT2 و GT1 Pro از محصولات شیائومی بوده که با طراحی منحصر به فرد و زیبایی که دارد، موجب توزیع صدا با کیفیت بالا شده و موجب استفاده راحت در هنگام مکامله و گوش دادن به موسیقی می‌شود. تفاوت‌های بین ایرفون بلوتوثی Haylou GT1 Pro و Haylou GT2 در چه ویژگی هایی است؟ امتیازهای ناشی از به روز رسانی شدن Haylou GT2 چیست؟ با خرید کدام یک کارایی مورد نظر را دریافت می کنیم؟ این سؤالات را از طرف بسیاری از طرفداران ایرفون بلوتوثی بی سیم هایلو می شنویم. در این جا یک مقایسه دقیق در مورد ایرفون بی سیم بلوتوثی هایلو GT2 و GT1 Pro را با شما در میان خواهیم گذاشت.

 

– مقایسه مشخصات Haylou GT2 vs. Haylou GT1 Pro

در ابتدا نگاهی گذرا به مشخصات مربوط به این دو نوع ایرفون خواهیم داشت:

 

Haylou GT1 Pro

Haylou GT2

وزن

3.9 گرم

سایز

62x40x27.2mm

27.2×16.7x22mm

پشتیبانی بلوتوث

نسخه 5 بلوتوث

برد بی سیم

10 متر

ظرفیت باتری

43mAh

800mAh کیس شارژ

380mAh کیس شارژ

زمان شارژ

1.5 تا 2 ساعت

نگهداری شارژ هنگام گوش دادن به موسیقی

با کیس باتری 26 ساعت

با کیس باتری 16 ساعت

نگهداری شارژ در حالت استندبای

300 ساعت

150 ساعت

کیفیت صدا

AAC / DSP

LHDC / SBC / AAC

پروتکل پشتیبانی

HFP / HSP / A2DP / AVRCP

درجه ضدآب بودن و ضد رطوبت بودن

IPX5

 

این جدول بیانگر تفاوت بسیار کم این دو نوع ایرفون در عملکرد و کیفیت صدا است. در حقیقت تفاوت‌های بین ایرفون بلوتوثی Haylou GT1 Pro و Haylou GT2 بیشتر از نظر ظاهری و عمر باتری می باشد.

هندزفری-بلوتوث-شیائومی-Haylou-GT2-pic01

تفاوت طراحی Haylou GT2 vs. Haylou GT1 Pro
هر دو ایرفون دارای فناوری TWS (گوشی‌های مستقل و بدون استفاده از سیم برای اتصال به هم) و کیس شارژ جداگانه (که تقریبا مشابه یکدیگرند) هستند. ایرفون Haylou GT1 Pro دارای دکمه لمسی و Haylou GT2 دارای دکمه فیزیکی برای کنترل قطع و وصل نمودن صدا است. Haylou GT2 فاقد آهنربا در کیس شارژ بوده و امنیت ایرفون‌ها را به خطر می اندازد. از طرفی Haylou GT1 Pro دارای چراغ‌های LED برای نشان دادن شارژ باتری بوده که مدل GT2 این قابلیت را ندارد. همچنین کابل شارژ کیس باتری GT2 به آن متصل بوده که استفاده از آن را بسیار ساده کرده است.

haylou-gt2-pic03

– مقایسه باتری Haylou GT2 vs. Haylou GT1 Pro
هر دو ایرفون بلوتوثی Haylou GT1 Pro و Haylou GT2 با وجود ظاهر کوچکی که دارند، دارای ظرفیت باتری مشابه معادل 43 میلی آمپر هستند. اما ظرفیت باتری کیس شارژ Haylou GT2 دارای ظرفیت 380 میلی آمپر بوده که می تواند تا 15 ساعت شارژ را نگه دارد. این در حالی است که ظرفیت باتری کیس شارژ Haylou GT2 حدود 800 میلی آمپر و به مدت 26 ساعت کار می کند.

هندزفری-بلوتوث-شیائومی-Haylou-GT1-Pro-02

4- شباهت‌های بین Haylou GT2 vs. Haylou GT1 Pro
ایرفون بلوتوثی Haylou GT1 Pro و Haylou GT2 از نظر ساختار و نحوه عملکرد بسیار شبیه یکدیگر هستند. هر دو دارای همگام سازی خودکار و دستیار صوتی بوده و از پروتکل HFP/HSP/A2DP/AVRCP پشتیبانی می کنند. نحوه استفاده از هر دو بسیار مشابه است.

haylou-gt2-pic05

با توجه به مشخصات ذکر شده و عملکرد ایرفون بلوتوثی Haylou GT1 Pro و Haylou GT2، اگر شما تمایل به استفاده از ایرفون لمسی را دارید یا استفاده طولانی مدت در هنگام گوش دادن به موسیقی را برمیگزینید، Haylou GT1 Pro انتخاب درستی است؛ اما اگر طراحی داخلی کابل کیس شارژ و دکمه فیزیکی روی ایرفون را می پسندید، بدون شک Haylou GT2 را باید انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *