اخبار

فناوری دوربین زیر نمایشگر شیائومی توسط این شرکت معرفی شد

فناوری دوربین زیر نمایشگر شیائومی توسط این شرکت معرفی شد


اگرچه طی دو سال اخیر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند با معرفی فناوری‌های مختلف مانند انواع ناچ، دوربین‌های پاپ‌آپ، دوربین درون حفره‌های نمایشگر، حسگرهای اثرانگشت زیر نمایشگر و امثال آنها، تمام تلاش خود را کرده‌اند تا فضای حداکثری از بخش جلویی گوشی‌های هوشمند را به نمایشگر اختصاص دهند، اما هنوز هم جا برای پیشرفت وجود دارد.

برای اینکه در قسمت جلویی فقط شاهد نمایشگر باشیم، تنها یک راهکار وجود دارد، اینکه دوربین سلفی درون صفحه نمایش قرار بگیرد! این فناوری توسط چند تولیدکننده گوشی‌ هوشمند مورد توجه قرار گرفته و اگر همه چیز خوب پیش برود، گوشی هوشمند ZTE Axon 20 5G نخستین محصولی خواهد بود که از یک دوربین سلفی در زیر نمایشگر بهره می‌برد. اما شیائومی نیز امروز فناوری مشابه خود را معرفی کرد که حداقل بر روی کاغذ تقریبا بی‌نقص است.

البته شیائومی نخستین شرکتی بود که این فناوری پیشرفته را در ماه ژوئن سال گذشته میلادی به نمایش گذاشت. در ماه اکتبر، شیائومی موفق به توسعه نسخه دوم از فناوری مذکور شد و حالا بر اساس جدیدترین اطلاعات، به‌نظر می‌رسد در سال 2021 باید منتظر حضور این فناوری در گوشی‌های هوشمند جدید شیائومی باشیم.

فناوری دوربین زیر نمایشگر شیائومی در یک گوشی هوشمند مشابه Mi 10 Ultra به نمایش گذاشته شد. در نسل‌های قبلی این فناوری، بخشی از نمایشگر که دوربین قرار می‌گرفت، تراکم پیکسل پایین‌تری داشت، اما در نسل‌های جدیدتر، این مشکل تا حد زیادی برطرف شده و تقریبا می‌توان گفت تعداد پیکسل‌ها در بخش بالایی نمایشگر که محل قرارگیری دوربین است، دست‌نخورده باقی مانده و شیائومی وعده داده است این فناوری تا زمان عرضه نهایی همچنان بهبود خواهد یافت. به گفته شیائومی، عملکرد این دوربین درون‌صفحه‌ای اگر بهتر از دوربین‌های سلفی فعلی نباشد، در سطح مشابهی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *