اخبار

پتنت جدید شیائومی برای سیستم دوربین با طراحی جداشدنی

شیائومی در طی سال‌های اخیر پتنت‌های عجیب و غریبی را در زمینه طراحی گوشی‌های هوشمند به ثبت رسانده است. اخیرا این کمپانی چینی تاکید زیادی بر روی طراحی‌های نوآورانه سیستم دوربین گوشی هوشمند شیائومی داشته است. در یکی از جدیدترین پتنت‌هایی که اطلاعات مربوط به آن به بیرون درز کرده است می‌توان یک سیستم دوربین با ماژول‌های جداشدنی را مشاهده کرد.

این پتنت یک گوشی هوشمند را نشان می‌دهد که بخش جلویی آن به طور کامل توسط نمایشگر پوشانده شده است. شیائومی برای قرار دادن دوربین سلفی از راهکاری نوآورانه استفاده کرده است که شامل ماژولی با چند دوربین می‌شود. کاربر می‌تواند این ماژول را از قسمت پشتی جدا کرده و با نصب آن بر روی قسمت بالایی، به دوربین سلفی با کیفیت بسیار بالا دسترسی داشته باشد!

گوشی هوشمند شیائومی

متاسفانه در تصاویری که از این پتنت منتشر شده است نمی‌توان وضعیت ظاهری گوشی هوشمند شیائومی را پس از نصب این ماژول بر روی قسمت بالایی مشاهده کرد. ممکن است شیائومی برای نصب سریع و راحت‌تر این ماژول از مکانیزم مغناطیسی بهره برده باشد. به هر حال، این نخستین باری نیست که شاهد یک سیستم دوربین با طراحی جداشدنی هستیم، در دسامبر 2020 شرکت اوپو نیز با انتشار پتنتی طراحی مشابه‌ای را ارائه کرد.

گوشی هوشمند شیائومی

علاوه بر این، شیائومی دو نوع ماژول را طراحی کرده است که یکی به شکل کپسولی و یکی دایره‌ای است. متاسفانه تصویری از گوشی که ماژول دایره‌ای بر روی آن نصب شده باشد وجود ندارد. به هر حال، بسیاری از این پتنت‌ها معمولا هیچگاه به مرحله تولید نهایی یا تولید انبوه وارد نمی‌شوند و شرکت‌ها صرفا برای نمایش توان طراحی مهندسین خود این اطلاعات را منتشر می‌کنند. این در حالی است که بسیاری از کاربران هنوز منتظرند تا شیائومی نخستین گوشی هوشمند شیائومی تاشو خود را به بازار عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *