xiaomi-smartphone-with-sliding-screen
اخبار

پتنت جدید شیائومی یک گوشی هوشمند با نمایشگر کشویی را نشان می‌دهد

شیائومی به‌تازگی پتنت جدید را به ثبت رساند که در آن می‌توان یک گوشی هوشمند با نمایشگر انعطاف‌پذیر را مشاهده کرد که با یک مکانیزم کشویی باز و بسته و در واقع به دور بدنه گوشی پیچیده می‌شود.

گوشی‌های کشویی قدیمی معمولا از بدنه‌ای دو قسمتی بهره می‌بردند که با بیرون آوردن قسمت دوم بدنه می‌توانستیم به دوربین یا سایر المان‌ها دسترسی پیدا کنیم. اما در طراحی منحصر به فرد شیائومی می‌توان دید که بدنه گوشی یک تکه است و مکانیزم کشویی در واقع درون نمایشگر انعطاف‌پذیر ساخته شده است. با توجه به تصاویر منتشر شده می‌توان مشاهده کرد که نمایشگر تمام قسمت جلویی و 3.4 قسمت پشتی گوشی را پوشش داده و در قسمت پایینی به دور بدنه پیچیده شده است.

xiaomi-smartphone-with-sliding-screenبنابراین، زمانی که نمایشگر انعطاف‌پذیر به سمت پایین و به صورت کشویی باز می‌شود و دوربین‌های جلویی و سایر حسگرها را در دسترس کاربر قرار می‌دهد، نمایشگر در قسمت پشتی گوشی نیز به سمت بالا بلند می‌شود. در واقع اگر بخواهیم به طور ساده بگوییم، نمایشگر تنها بخش گوشی است که با توجه به مکانیزم کشویی حرکت می‌کند. این نوع طراحی با توجه به منعطف بودن نمایشگر و قابلیت پوشش همزمان بخش جلویی و عقبی گوشی بر اساس شرایط مختلف، میسر شده است.

xiaomi-smartphone-with-sliding-screen

طراحی این گوشی هوشمند کاملا منحصر به فرد است و به خوبی از سایر محصولات موجود در بازار متمایز خواهد شد. متاسفانه فعلا جزئیات خاصی را در مورد این گوشی هوشمند نمی‌دانیم و مشخص نیست که آیا شیائومی چنین دستگاهی را وارد فاز تولید نهایی خواهد کرد یا خیر. به هر حال، تا قبل از این، هیچ‌گاه شاهد به‌کارگیری مکانیزم تاشو و نمایشگرهای انعطاف‌پذیر نبودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *