Mi MIX شیائومی
اخبار

پتنت جدید شیائومی یک نمایشگر با طراحی ترکیبی و نوآورانه را نشان می‌دهد(Mi MIX شیائومی)

گوشی‌های هوشمند سری Mi MIX شیائومی به طراحی بدون لبه نمایشگر مشهور هستند. متاسفانه از زمان معرفی آخرین مدل در سری می میکس زمان زیادی می‌گذرد و به‌نظر می‌رسد این کمپانی هنوز تصمیمی برای عرضه مدل جدید نداشته باشد. با این حال، شیائومی طی چند ماه گذشته پتنت‌های مختلفی را به ثبت رسانده که طراحی تمام صفحه و بدون حاشیه نمایشگر در آنها مورد تاکید قرار گرفته است.

اما در جدیدترین پتنت ثبت شده توسط این کمپانی، شاهد طراحی منحصربه‌فردی هستیم که در آن یک نمایشگر کشویی مشابه چیزی که در گوشی Mi MIX 3 5G دیدیم به‌کار گرفته شده است. اما بر خلاف Mi MIX 3 5G، در این طراحی جدید، نمایشگر تمام قسمت جلویی گوشی را پوشش می‌دهد و قابلیت حرکت به سمت پشت گوشی را نیز دارد، به طوری که تقریبا تا نیمی از قسمت پشتی بدنه گوشی قابل جابجا شدن است.Mi MIX شیائومی

بنابراین، تنها بخش‌هایی از گوشی که نمایشگر محسوب نمی‌شود قسمت بالایی (محل قرارگیری دوربین‌ها) و سمت چپ، راست و بالای بدنه خواهد بود که از این نظر ما را به یاد طراحی گوشی هوشمند AI Super Camera شیائومی می‌اندازد. البته در پتنت ثبت شده برای این گوشی هوشمند شاهد به‌کارگیری طراحی کشویی با مکانیزم مغناطیسی بودیم.

با توجه به قابلیت حرکت نمایشگر به سمت پشت گوشی، شیائومی از یک مکانیزم غلطکی درون ساختار کشویی نمایشگر استفاده کرده است که با حرکت نمایشگر به سمت پایین کاربر می‌تواند به دوربین سلفی، حسگر تنظیم نور، حسگر تخمین مسافت، یک پروژکتور نقطه‌ای و یک گیرنده مخصوص دسترسی پیدا کند.

Mi MIX شیائومی

در واقع این طراحی جدید ترکیبی از نمایشگرهای کشویی، غلطکی و تمام صفحه را نشان می‌دهد که با توجه به پیچیدگی‌هایی که تولید چنین گوشی هوشمندی به دنبال دارد احتمالا عرضه آن در آینده‌ای نزدیک کمی دور از ذهن است. البته ممکن است شیائومی این طراحی منحصربه‌فرد را به عنوان یک مدل مفهومی مانند Mi MIX شیائومی در معرض نمایش بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *