اخبار

گوشی شیائومی Mi 11 با کسب 120 امتیاز در DxOMark هم‌تراز پیکسل 5 قرار گرفت

گوشی شیائومی Mi 11 با کسب 120 امتیاز در DxOMark هم‌تراز پیکسل 5 قرار گرفت

چهار ماه پس از عرضه گوشی Mi 11، وب‌سایت معتبر DxOMark نتایج بررسی این محصول را منتشر کرد. این پرچمدار اندرویدی با دوربین 108 مگاپیکسلی موفق به کسب 120 امتیاز شده است. با این امتیاز، می 11 هم‌تراز گوشی پیکسل 5 گوگل قرار می‌گیرد. نکته جالب اینکه می 11 حتی با 120 امتیاز خود به مراتب پایین‌تر از می 11 اولترا با 143 امتیاز قرار می‌گیرد.

در بررسی DxOMark مشخص شد که دوربین گوشی می 11 در بخش عکاسی 127 امتیاز، در بخش زوم 59 امتیاز و در بخش فیلمبرداری 107 امتیاز را به دست آورده است. وقتی این امتیازها را با گوشی Mi 10T Pro مجهز به دوربین 108 مگاپیکسلی مقایسه می‌کنیم، Mi 10T Pro در بخش زوم و فیلمبرداری امتیاز بالاتر 61 و 110 را کسب کرده اما در بخش عکاسی با 121 امتیاز، کمی ضعیف‌تر ظاهر شده است.

براساس این بررسی، دوربین گوشی می 11 نورسنجی دقیقی دارد اما گاهی اوقات کمبود نورسنجی به خصوص در نواحی سایه را می‌توان مشاهده کرد. البته به لطف محدوده دینامیکی تقریبا وسیع دوربین، این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد.

Xiaomi Mi 11

به گفته وب‌سایت DxOMark، دوربین اصلی می 11 جزئیات بسیار خوبی را در تصاویر ثبت می‌کند و در این زمینه 111 امتیاز به دست آورده است. فوکوس خودکار اگرچه نسبت به برخی از پرچمداران بازار، آنقدرها عالی نیست اما در شرایط نوری مناسب، سرعت و دقت بسیار خوبی را از خود نشان می‌دهد. دوربین اولترا واید عملکرد خوبی دارد و فقط کمی نرم‌شدگی تصویر در گوشه‌ها و هاله‌های رنگی قابل مشاهده است.

شیائومی به جای یک دوربین تله‌فتو از یک دوربین ماکروی 5 مگاپیکسلی استفاده کرده است که در نتیجه زمانی که از قابلیت زوم استفاده می‌کنید کمی افت جزئیات در تصویر را شاهد خواهید بود. در زمینه فیلمبرداری نیز این گوشی با وضوح 4K و ثبت مقدار زیادی جزئیات، عملکرد رضایت‌بخشی را از خود نشان می‌دهد و فقط در شرایط نوری نامطلوب مقدار افت دقت را در ثبت رنگ‌ها شاهد هستیم.

منبع: gizmochina

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *