آیا شیائومی به دنبال عرضه یک گوشی هوشمند سه‌بعدی است؟
اخبار

آیا شیائومی به دنبال عرضه یک گوشی هوشمند سه‌بعدی است؟

اگر از علاقه‌مندان یا کاربران گوشی‌های هوشمند نسبتا قدیمی پلتفرم اندروید باشید احتمالا می‌دانید که برای مدتی بازار گوشی‌هایی که در نام آنها پسوند آنها پسوند 3D وجود داشت حسابی داغ شده بود. اما هیچ یک از محصولاتی که در این زمینه به بازار عرضه شدند موفقیت خاصی بدست نیاوردند و به همین دلیل کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند رغبتی برای عرضه مدل‌های جدید نداشتند. اما به تازگی شیائومی پتنتی را به ثبت رسانده است که در آن می‌توان یک گوشی هوشمند 3D را مشاهده کرد.

آیا شیائومی به دنبال عرضه یک گوشی هوشمند سه‌بعدی است؟

با توجه به اطلاعات وب‌سایت LetsGoDigital، این گوشی هوشمند از هیچ ناچ یا حفره‌ای در نمایشگر خود بهره نمی‌برد و حتی از ماژول دوربین با مکانیزم پاپ‌آپ نیز خبری نیست! احتمالا شیائومی در این گوشی دوربین را در زیر نمایشگر قرار داده است. در قسمت عقب گوشی می‌توان 4 دوربین را مشاهده کرد که هر کدام از آنها در گوشه‌ای از بدنه قرار گرفته‌اند.

در سمت راست گوشی نیز می‌توان دکمه پاور، دکمه ولوم صدا و در سمت چپ نیز اسلات سیم کارت را مشاهده کرد. در قسمت پایینی بدنه نیز یک پورت USB از نوع C به همراه یک جک هدفون استاندارد 3.5 میلی‌متری قرار دارد و حفره‌های خروج صدای بلندگو و میکرفون گوشی نیز در همین قسمت تعبیه شده‌اند.

آیا شیائومی به دنبال عرضه یک گوشی هوشمند سه‌بعدی است؟

چهار دوربینی که با آرایشی منحصر به فرد در این گوشی قرار گرفته‌اند امکان عکاسی و فیلمبرداری 3D را برای کاربر میسر می‌کنند. همان‌طور که در ابتدای خبر اشاره شد، در گذشته‌ای نه چندان دور گوشی‌های هوشمندی مانند HTC Evo 3D و LG Optimus 3D نیز از قابلیت‌های مشابه‌ای برخوردار بودند که البته هیچکدام نیز موفقیتی را بدست نیاوردند. در واقع دو فناوری AR و VR در حال حاضر جایگزین 3D شده است و تجربه‌های به مراتب بهتری را در بخش سرگرمی به ارمغان می‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *