آیا شیائومی به دنبال ساخت خودروی الکتریکی است؟
اخبار

آیا شیائومی به دنبال ساخت خودروی الکتریکی است؟

کمپانی هواوی اخیرا فعالیت‌های خود در صنعت خودروسازی را افزایش داده است و حالا بنظر می‌رسد شیائومی نیز به دنبال ورود به بازار جدید و نوظهور خودروهای الکتریکی است. براساس گزارشی جدید، ظاهرا این غول فناوری چینی نیز قصد دارد اولین خودروی الکتریکی خود را بسازد. به گزارش آی‌فنگ‌نیوز، چند منبع مختلف اخیرا به این موضوع اشاره کرده‌اند که شیائومی ساخت خودروهای الکتریکی شیائومی را در لیست تصمیمات استراتژیک خود منظور کرده است.

آیا شیائومی به دنبال ساخت خودروی الکتریکی است؟

البته به گفته این وب‌سایت، متغیرهای زیادی در این زمینه وجود دارد و شاید تصمیم شیائومی هنوز قطعی نشده باشد. احتمالا مسئول اصلی این پروژه، آقای لی جون، مدیرعامل فعلی بخش گوشی‌های هوشمند شیائومی خواهد بود. در سال 2013، وی دو بار به به آمریکا سفر کرد تا با ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت بزرگ تسلا دیدار داشته باشد. این گزارش همچنین به این موضوع اشاره می‌کند که احتمالا شیائومی با توجه به اینکه بازار گوشی‌های‌ هوشمند با یک حالت سکون و یکنواختی روبرو شده این تصمیم را گرفته است.

در نقطه مقابل، بازار خودروهای الکتریکی از محبوبیت روزافزونی بهره می‌برد و فرصت‌های نوآوری مختلفی در آن وجود دارد. بنابراین، تعجبی ندارد شرکتی مانند شیائومی که همواره در زمینه تولید محصولات نوآورانه تلاش می‌کند، برای ورود به چنین بازاری اشتیاق داشته باشد. به احتمال زیاد، تجربه گسترده تیم‌های تحقیق و توسعه و مهندسین شیائومی در زمینه تولید محصولات الکترونیکی می‌تواند یک بازوی حمایتی قوی در مسیر ساخت خودروهای الکتریکی شیائومی باشد.

آیا شیائومی به دنبال ساخت خودروی الکتریکی است؟

متاسفانه شیائومی هنوز نسبت به این اخبار واکنشی نشان نداده است و این احتمال وجود دارد که این شایعات و گزارش‌ها صرفا در حد همان گمانه‌زنی و شایعه‌سازی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *