remote-control-xiaomi-tv-pic01
آموزش

چگونه مشکل کار نکردن ریموت کنترل Xiaomi Mi TV 4A Pro را برطرف کنیم؟

تلویزیون‌های هوشمند شیائومی ، نسل جدیدی از تکنولوژی را به دنیا معرفی کرده اند. به عنوان مثال تلویزیون هوشمند Xiaomi Mi TV 4A pro که با سیستم عامل اندروید 8.1 کار می کند و از شبکه‌های بلوتوث، مادون قرمز و وای فای نیز پشتیبانی می کند. این مدل تلویزیون دارای یک ریموت کنترل هوشمند است که از امکانات مدرنی مانند سرویس جستجوی صوتی گوگل یا Voice search service نیز برخوردار است. از آنجایی که این وسیله سخت افزاری ممکن است به دلایل مختلف از کار بیفتد، در این مقاله کوتاه به نحوه عیب یابی و رفع مشکلات ریموت کنترل Xiaomi Mi TV 4A pro خواهیم پرداخت تا بدانید که در صورت کار نکردن کنترل باید چه کاری انجام دهید.

remote-control-xiaomi-tv-pic01

خرابی بخاطر ضعف در سیستم برق و باتری

بسیاری از مواقع، رایج‌ترین دلیل کار نکردن ریموت کنترل Xiaomi Mi TV 4A pro ضعف در باتری آن است. همیشه در صورت کار نکردن این گجت، پیش از هر چیز باتری آن را چک نمایید. در بسیاری از مواقع با تعویض باتری مشکل حل خواهد شد.

مشکلات مربوط به اتصال از طریق بلوتوث

ریموت کنترل Xiaomi Mi TV 4A pro علاوه بر اتصال مادون قرمز، قادر به اتصال از طریق بلوتوث نیز هست و هنگام استفاده از این سرویس، گاهی اوقات متوجه خواهید شد که این اتصال متوقف شده است. در این صورت برای اتصال مجدد باید ریموت را به گوشه سمت راست تلویزیون در بخش پایین آن نزدیک کرده و کلیدهای «Menu» و «Home» را باهم نگه دارید. پس از شنیدن صدای بیپ مانند کنترل را برای لحظاتی در همان پوزیشن نگه دارید تا بلوتوث مجدداً احیا شود.

مشکلات سخت افزاری کلیدهای ریموت کنترل

یکی دیگر از مشکلات این کنترل‌ها که در صورت استفاده مداوم شان ممکن است پیش بیاید، مشکلات دکمه‌های آن است. در صورت خراب شدن کلیدهای ریموت، باید پس از خارج کردن باتری ها، دو تکه کنترل را از هم باز کرده و در زیر مدار الکترونیکی کنترل، تکه‌های لاستیکی کلیدهای کنترل را تمیز کنید. اگر نیازی به تمیز شدن نداشت و یا با این عمل مشکل حل نشد، یک چکه رنگ رسانا (در فروشگاه‌های الکترونیکی موجود است) را در زیر قطعه قلعی کلیدها چکانده و پس از 24 ساعت کنترل را سر هم کنید و یا یک تکه کوچک فویل آلومینیومی را بین مدار و قطعه قلعی بچسبانید و سپس کنترل را سر هم نمایید.

remote-control-xiaomi-tv-pic02

مشکلات جستجوی صوتی گوگل
اگر جستجوی صوتی گوگل عمل نکند، مشکل را به صورت نرم افزاری باید حل نماییم. برای این منظور از طریق مسیر زیر:
Menu > Tools > Security app > Folder > Permission > Manage Permissions
وارد بخش اپلیکیشن شده و در قسمت اپلیکیشن، نرم افزارهای غیر فعال مورد نیاز تان را پیدا نموده و گزینه
Trust this app را فعال نمایید.
پس از این اقدامات از طریق منو به بخش Setting رفته و گزینه ی Bluetooth Devices را چک نمایید. اطمینان حاصل کنید که نام بلوتوث متصل به دستگاه، Xiaomi Remote باشد. اگر چنین نبود، این نام را به دستگاه متصل نمایید. اگر این نام در فهرست بلوتوث‌های یافت شده نبود، مسیر 2 را انجام دهید.

در این مقاله سعی شد شایع‌ترین مشکلاتی را که ممکن است این ریموت کنترل داشته باشد را مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که مشاهده می کنید بسیاری از مشکلات می توانند بسیار ساده و سریع حل شوند و گاهی نداستن همین موضوع باعث می‌شود که راه سودجویان را باز کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *