اخبار

پتنت جدید شیائومی یک گوشی هوشمند با دوربین متحرک را نشان می‌دهد

پتنت جدید شیائومی یک گوشی هوشمند با دوربین متحرک را نشان می‌دهد


چند روز پیش، شیائومی دهمین سالگرد فعالیت خود را با معرفی پرچمدار جدید خود Mi 10 Ultra جشن گرفت. این گوشی هوشمند با شکست دادن گوشی P40 هواوی در وب‌سایت DxOMark، به یک استاندارد جدید در عکاسی و فیلمبرداری موبایل تبدیل شده است. حالا این کمپانی یک پتنت جدید را به ثبت رسانده که یک گوشی هوشمند با سیستم دوربین متحرک با قابلیت Tilt را نشان می‌دهد.

این پتنت با عنوان Camera module and terminal در اکتبر 2019 به ثبت رسیده است و توسط اداره ثبت مالکیت معنوی چین (WIPO) در تاریخ 30 جولای سال جاری منتشر شد. همزمان، شیائومی حتی یک پتنت تحت عنوان Camera assembly and terminal را هم به ثبت رسانده که در واقع نحوه به‌کارگیری این سیستم دوربین جدید را در یک گوشی هوشمند نشان می‌دهد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در این پتنت، سیستم دوربین جدید شامل دو حسگر دوربین با زاویه دید کم است که می‌توانند به‌صورت افقی یا عمودی قرار بگیرند و قابلیت چرخش (Tilt) را ارائه می‌دهند. با این قابلیت، دو حسگر با همکاری یکدیگر قادرند زاویه دید را به‌طور محسوسی افزایش دهند. تصاویر ثبت شده با این سیستم عاری از اعوجاج بوده و کیفیت بهتری را نسبت به لنزهای واید رایج ارائه می‌دهند.

خوب است بدانید که سامسونگ نیز در دسامبر 2019، تقریبا دو ماه پس از شیائومی، از پتنت مشابه‌ای رونمایی کرد. البته در راهکار ارائه شده توسط سامسونگ سیستم دوربین به 5 یا 6 دوربین نیاز داشت که شامل یک لنز تله‌فوتو نیز می‌شود. به هر حال باید صبر کرد و دید آیا این دو شرکت از راهکارهای خود در محصولات آینده‌شان استفاده می‌کنند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *