اخبار

پتنت جدید شیائومی برای ماژول دوربین پاپ‌آپ با آینه انعکاسی

اخیرا شیائومی پتنت‌های مختلفی برای طراحی‌های نوآورانه گوشی‌های هوشمند خود به ثبت رساند. یکی از جدیدترین پتنت‌های منتشر شده از این کمپانی چینی یک ماژول دوربین پاپ‌آپ خلاقانه را نشان می‌دهد که قابلیت استفاده به عنوان دوربین اصلی یا سلفی و ثبت تصاویر ثابت و ضبط ویدیو را در دسترس کاربر قرار می‌دهد.

header-banner

شیائومی قبلا هم پتنت‌هایی را در زمینه طراحی ماژول‌های دوربین پاپ‌آپ به ثبت رسانده است، اما این طراحی جدید که در تاریخ 7 ژانویه توسط سازمان WIPO رسما مورد تایید قرار گرفته است نوعی متفاوت از این دوربین‌ها را نشان می‌دهد. در تصویر منتشر شده از پتنت جدید شیائومی می‌توان دید که حسگرهای دوربین به‌کار رفته درون دوربین به جای اینکه به سمت طرفین قرار گرفته باشند، دقیقا به سمت بالا تعبیه شده‌اند.

پتنت جدید شیائومی برای ماژول دوربین پاپ‌آپ با آینه انعکاسی

شیائومی با استفاده از یک آینه انعکاسی مخصوص موفق شده است این طراحی را به‌کار ببرد. این آینه با استفاده از یک موتور به کاربر این امکان را می‌دهد تا از یک ماژول دوربین هم به عنوان دوربین سلفی و هم دوربین عادی استفاده کند. این قابلیت پیش از این در سیستم‌های دوربین رایج امکان‌پذیر نبود.

پتنت جدید شیائومی برای ماژول دوربین پاپ‌آپ با آینه انعکاسی

البته هنوز مشخص نیست که آیا شیائومی واقعا این طراحی را در گوشی‌های هوشمند آینده خود به‌کار خواهد برد یا خیر، اما به هر حال، پتنت جدید شیائومی این کمپانی چینی همواره در سطح بالایی از خلاقیت و کارآمدی قرار دارند. خوب است بدانید که شیائومی به طور جدی در حال کار بر روی فناوری دوربین زیر نمایشگر است که در آینده نزدیک در گوشی‌های هوشمند این کمپانی به‌کار گرفته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *